Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Україні передадуть десятки тисяч "розумних" систем для дронів — FT

Україні передадуть десятки тисяч "розумних" систем для дронів — FT
ZN.UA • 10 переглядів • 1 хв читання

Американо-німецька компанія Auterion, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення для безпілотників, поставить Україні 33 тисячі "ударних комплектів" для дронів зі штучним інтелектом у межах нового контракту з Пентагоном на суму близько 50 мільйонів доларів.

Про це повідомляє The Financial Times із посиланням на генерального директора компанії Лоренца Майєра.

За його словами, нова поставка вдесятеро перевищує попередній обсяг співпраці й покликана посилити українські оборонні можливості на тлі зростаючої інтенсивності російських атак із застосуванням безпілотників Shahed.

Як зазначив Майєр, компанія вже надіслала тисячі своїх ударних систем в Україну, але тепер йдеться про десятки тисяч. Йдеться про мініатюрні комп’ютери Skynode з камерою та радіозв’язком, які перетворюють дрони на автономні ударні платформи. Ці комплекти дозволяють безпілотникам діяти за технологіями штучного інтелекту, уникаючи засобів радіоелектронної боротьби та самостійно відстежуючи рухомі цілі на відстані до одного кілометра. Програмне забезпечення вже успішно застосовується українською армією.

Контракт не є частиною раніше анонсованої масштабної "дронової угоди", про яку президент України Володимир Зеленський повідомив після переговорів із очільником Білого дому Дональдом Трампом. Однак в Auterion назвали цю співпрацю прикладом спільного виробництва США й України та підтвердженням високої цінності бойового досвіду, здобутого українськими безпілотниками.

Майєр також зазначив, що компанія не намагається витіснити українських виробників дронів, а прагне посилити ті напрями, де в України поки менше спроможностей — насамперед у програмно-орієнтованій війні та автономному роїнні. За його словами, технології Auterion дозволяють дронам обмінюватися інформацією між собою, що може стати "наступним еволюційним кроком" у веденні війни. Водночас Майєр наголосив, що остаточне рішення про ураження цілей завжди ухвалюватиме людина.

Поки Росія готує по тисячі ударів на добу, Україна все ще розраховує на допомогу партнерів.

Обіцяний "дроновий щит" — реальність чи дорога ілюзія?

Про це — у статті "Арифметика війни: чому дешеві дрони-перехоплювачі — це дуже дорого" пише Юрій Касьянов.

10