У Білогородській громаді у будинку культури села Музичі відбулася прем’єра документального етнофільму «Співоча традиція села Лука» – важливої культурно-мистецької події для всієї Білогородської громади. Стрічка присвячена збереженню автентичної пісенної спадщини села Лука та Київщини.
Про це КВ дізналася із повідомлення голови Білогородської громади Антона Овсієнка у Facebook.
“У Білогородській громаді – видатна культурно-мистецька подія. 12 липня в будинку культури села Музичі відбулася прем’єра документального етнофільму «Співоча традиція села Лука». Головні героїні стрічки – вокалістки народного фольклорного колективу «Червона калина» на чолі з беззмінною художньою керівницею Надією Лабунською», – йдеться у дописі.
Як повідомляється, у 2025 році «Червона калина» відзначить 40-річчя з дня заснування. Єдиною перервою в діяльності колективу стала техногенна катастрофа на ЧАЕС у 1986 році. У 2022-му, під час оборони Київщини, учасниці залишались у селі Лука, підтримували військових і продовжували зберігати пісенну традицію. Також зауважено, що пісні з Луки включено до нематеріальної культурної спадщини України. Ця традиція вивчається вченими, видана у вигляді збірок та книг і продовжує жити завдяки молодшому поколінню – аматорському колективу «Золоте перевесло».
«Щиро дякую творчому колективу “Разом Медіа” за безперечно талановитий, глибокий та цікавий фільм, який є надбанням всієї Білогородської громади і, переконаний, стане нашою візитівкою в Україні та світі», – наголосив Овсієнко.
Незабаром фільм «Співоча традиція села Лука» стане доступним до перегляду на YouTube-каналі проєкту «Разом UA».
Нагадаємо, що у трьох селах Бучанського району за понад 597, 9 млн гривень замовлено реконструкцію та добудову нових корпусів одразу в трьох закладах освіти – Святопетрівському академічному ліцеї, Гореницькому ліцеї та ЗДО “Барвінок” у Білогородці. У всіх трьох, зокрема, мають зробити укриття та забезпечити безбар’єрність.
Читайте: У Софіївській Борщагівці відкрили офіс підтримки малого бізнесу «Зроблено в Україні»