Дві ділянки Ободівського лісництва на Вінниччині стали місцем дослідження шкідників за допомогою новітніх технологій і будуть джерелом інформації для розробки фітосанітарних заходів з попередження поширення інвазивних шкідників та патогенів.
Про це повідомляють на сторінці філії «Центральний лісовий офіс» ДП «Ліси України».
«Було встановлено три пастки, кожна з яких унікальна і ефективна. Зокрема, феромонна пастка Trapview - новітня розробка Швеції. Вона повністю автономна і живиться від сонячної батареї. Вона обладнана GPS та камерами, підключена до спеціального додатку, тож користуватись нею можна зі смартфону. Така пастка працює на різні види шкідників, залежить від того, який саме феромон поставити. Пастка надсилає фото шкідників, які попались, двічі на день і самоочищається. Такий новітній пристрій дозволяє моніторити стан насадження дистанційно і обрахунок шкідників проводити через додаток, що значно спрощує роботу.
Встановили пастку для виявлення ясеневої вузькотілої златки - набезпечного інвазивного шкідника, який був завезений до нас з росії. Наразі цей шкідник розповсюджується територією України», - йдеться у повідомленні.
Фахівці зазначають, що у лісах на Вінниччині цього жука не виявляли, але моніторити ситуацію необхідно.
З вересня 2024 року в Україні почали реалізовувати міжнародний проєкт FORSAID «Спостереження за лісами за допомогою штучного інтелекту та цифрових технологій». Його мета - розробити методи використання інноваційних цифрових технологій та ШІ для виявлення збудників хвороб та комах-шкідників лісу на ранніх стадіях, визначення ареалу їх поширення на території країн Європи і, зокрема, України.
Робота над проєктом триватиме до лютого 2028 року - тобто майже 5 років ґрунтовних досліджень для покращення санітарного стану лісів України та дослідження методів боротьби зі шкідниками.
Вінниця.info, фото зі сторінки «Центральний лісовий офіс»