За підсумками квітня 2025 року у країнах ЄС подали менше клопотань про отримання притулку, ніж у березні, та суттєво менше, ніж у квітні 2024 року.
Про це 17 липня повідомив Євростат на основі узагальнених даних від країн-членів, пише "Європейська правда".
Протягом квітня 2025 року первинні клопотання про міжнародний захист у ЄС подали 48 520 осіб. Це на 16% менше, ніж у попередньому місяці, та на 37% менше, ніж за квітень 2024 року. Серед заявників – 1570 неповнолітніх без супроводу дорослих, в основному це діти з Сирії, Афганістану і Єгипту.
Кількість повторних заявок становить 7 245, що лише на 1-2% менше, ніж у попередній місяць та у квітні 2024 року.
Квітень став третім поспіль місяцем, коли обидва показники зменшуються.
75% первинних заявок від шукачів притулку припадають на Іспанію, Францію, Німеччину та Італію.
Відносно кількості власного населення країни найбільша концентрація заявок на притулок – у Греції, Кіпрі та Іспанії.
Найчисельнішою групою серед прохачів притулку є громадяни Венесуели, Афганістану, Сирії, а також українці, від яких надійшло 2115 заявок (зауважимо, притулок-asylum і тимчасовий захист – зовсім різні юридичні механізми з різними умовами. Абсолютна більшість громадян України, які виїхали через війну, отримали право проживання у ЄС саме за механізмом тимчасового захисту).
Нагадаємо, 15 липня Рада ЄС остаточно продовжила тимчасовий захист для українців до березня 2027.
Після 4 березня 2027 року, коли тимчасовий захист в ЄС для українців завершиться, їм допомагатимуть безперешкодно повернутися назад в Україну або ж змінити статус перебування у Європейському Союзі для тих, хто має там роботу чи навчання. Перелік запропонованих рекомендацій можна прочитати тут.