Столичні правоохоронці повідомили про підозру двом фігурантам, які підробили документи щодо якості капремонту вулиці Гетьмана Павла Скоропадського (колишня Льва Толстого) та привласнили кошти громади на суму близько 5 млн гривень. Серед підозрюваних — начальник підрозділу комунальної корпорації «Київавтодор» та головний інженер приватної лабораторії, яким загрожує до 12 років ув’язнення.
Про це КВ дізналася із повідомлення пресслужби Головного управління Національної поліції (ГУНП) у місті Києві.
За даними слідства, начальник одного з підрозділів комунальної корпорації «Київавтодор» у 2023 році контролював хід капітального ремонту вулиці Гетьмана Павла Скоропадського (раніше — вулиця Льва Толстого), що фінансувався з міського бюджету. У змові з головним інженером приватної лабораторії він погодив фальсифіковані документи про відповідність укладеного асфальтобетону державним будівельним нормам.
«На підставі фальсифікованих протоколів випробувань службовець «Київавтодору» завізував акти виконаних робіт підрядній компанії. Фактично ж, як засвідчила експертиза, частина покриття була виготовлена з порушенням технічних вимог і потребує повного перероблення верхнього шару», — зазначили у столичному ГУНП.
У пресслужбі наголосили, що збитки для столичного бюджету оцінили у близько 5 мільйонів гривень.
Обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – привласнення майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.
У столичній поліції також додали, що раніше було повідомлено про підозру підряднику, який укладав неякісний асфальт, а також кільком посадовцям «Київшляхбуду» та генеральному директору «Київавтодору», які були залучені до реалізації схеми.
Читайте: Посадовців «Київшляхбуду» та «Київавтодору» підозрюють у розкраданні 10 млн гривень на ремонті доріг
Як повідомляє КВ, Нацполіція розслідує низку кримінальних проваджень за фактами можливих бюджетних “розпилів” посадовцями КК “Київавтодор” та її підрядників і постачальників. Правоохоронці наразі вивчають реалізацію 5 договорів на загальну суму понад 2,3 млрд гривень, укладених з 2020 року. Зокрема, слідчих зацікали капітальний ремонт проспекту Володимира Івасюка і реконструкція транспортної розв’язки в Оболонському районі, якими займалося ТОВ “Автомагістраль-Південь”, закупівля різної спецтехніки, яка, вочевидь, проводилася за завищеними цінами, тощо. Точна сума збитків за усіма цими договорами наразі невідома (по трьом із цих угод бюджет міг втратити понад 31 млн гривень), і жоден фігурант поки що не отримав підозру. Втім, схоже, під прицілом правоохоронців, серед інших, може опинитися і директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор (на колажі ліворуч). Правоохоронці встановили, що він надавав вказівки стосовно того, щоб поточний ремонт вул. Кирилівської проводився не підрядником, на якого, до того ж, цей чиновник “вказав пальцем”, а силами місцевого районного ШЕУ.
Читайте: Дороги столичні, схеми класичні: Нацполіція розслідує чергові бюджетні “розпили” у “Київавтодорі”