Тенденція до збільшення кількості дітей з інвалідністю у столиці означає, що навіть за наявності програм раннього втручання та реабілітації, з кожним роком буде зростати й кількість молоді, яка після 18 років потребуватиме соціальної послуги з трудової реабілітації.
Про це у фейсбук розповіла Марина Хонда, заступниця голови КМДА.
За її словами, можливості для розвитку і трудової реабілітації в столиці вже створені на базі кількох Центрів соціально-психологічної реабілітації.
«І ми поступово розширюємо перелік таких закладів. Зокрема, у Центрі реабілітації та надання соціальних послуг для дітей та осіб з інвалідністю запрацювала швейна майстерня. А невдовзі розпочнуться заняття з гончарної справи», — зазначила Марина Хонда.
Зараз тривають ремонтні роботи у Святошинському районі у майбутньому соціально-реабілітаційному центрі. У ньому зможуть приймати до 140 людей (діти та молодь віком від 12 до 35 років, також буде послуга денного перебування).
«Відділення трудової реабілітації або ж навіть профільні центри у кожному районі Києва — запит, який ми постійно отримуємо від батьків молоді з інвалідністю.
Місто намагається відповідати на цей виклик. Але ми розуміємо, що обсяги потреб лише зростатимуть — тому розвиток цієї послуги має бути системним і сталим», — пояснила заступниця голови КМДА.
Торік у Києві вивчали досвід Латвії — зокрема, моделі, які впровадила організація @Самаритянин» як надавач соціальних послуг.
Марина Хонда відзначила латвійську систему реабілітації молоді з інвалідністю після 18 років. Вона вибудувана і випробувана протягом 20 років.
Вона практична, дієва і цей досвід будуть застосовувати у столиці України.
«Вечірній Київ» писав про те, що столиця запроваджує адресну грошову допомогу замість натуральної — по 12 тисяч гривень щокварталу. Отримати її зможуть зокрема родини з немовлятами, діти з інвалідністю та військові.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»