Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

У Дніпропетровській області виявили рідкісну комаху

У Дніпропетровській області виявили рідкісну комаху
Наше місто • 5 переглядів • 1 хв читання

У Дніпропетровській області виявлено червону цикаду — одного з рідкісних представників комах на території України. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на Суспільне.

Доцент кафедри біорізноманіття та екології Дніпровського національного університету Віктор Бригадиренко повідомив, що в регіоні спостерігається зростання популяції цикади. Це може свідчити про зміну клімату на Дніпропетровщині. Комахи мешкають поблизу дубових та ясеневих насаджень, оскільки живляться їхнім соком.

“Червона цикада — це не дуже звичайний, не дуже поширений у нас вид. Це яскравий представник середземноморського комплексу. Для його існування обов’язково необхідно, щоб ділянка прогрівалася сонцем. На горизонтальній поверхні цикаду скоріше за все ви не побачите”, — розказав Віктор Бригадиренко.

Науковець повідомив, що причина невеликої чисельності дубових цикад на Дніпропетровщині поки що точно не встановлена. Він припускає, що це може бути пов’язано з конкуренцією з іншими видами комах, однак зазначив, що це питання потребує подальшого дослідження.

“Потенційно червона цикада може існувати в дубових насадженнях, яких в Україні мільйони гектарів, але та площа ділянок, де ми її можемо знайти, дуже обмежена. Чому? Це питання просто риторичне, на яке ми не зможемо відповісти навіть, мабуть, через тисячу років”, — розповів науковець.

У стадії личинки дубова цикада перебуває від двох до чотирьох років. Личинка закопується на глибину понад 50 сантиметрів і живиться соком дерев. Після цього, за словами Бригадиренка, комаха виповзає на поверхню, щоб дати потомство. Доросла особина характеризується крилами з червоними жилками.

За сприятливих умов температури, вологості та інших факторів, цикада виповзає на поверхню переважно у червні. Доросла комаха літає протягом одного-трьох тижнів, максимум до чотирьох. Вона добре помітна через гучний цвіркіт.

Як зазначає Бригадиренко, дубова цикада не завдає шкоди деревам, що пояснюється її невеликою чисельністю в Дніпропетровській області.

Раніше ми писали, як знайти кліща у тварини за допомогою iPhone: простий лайфхак.

Раніше ми писали, кліщі на тваринах: як вберегти домашнього улюбленця.

Також ми писали, легенди дніпровських кліщів: міські лікарі врятували чоловіка, який «начепив» 45 безхребетних.

5