У Дніпрі на перехресті вулиць Набережна Заводська та Метробудівська встановили новий світлофорний об’єкт. Дорогу вісім смуг інтенсивного руху тепер стало безпечніше перетинати пішоходам — зокрема й маломобільним групам населення, пише «Наше місто» з посиланням на пресслужбу міськради.
Світлофор змонтували на прохання мешканців району та за вказівкою патрульної поліції через зростання аварійності, зокрема з постраждалими пішоходами.
«Сьогодні під час чергування містом інспектуємо світлофорний об’єкт, який зараз працює у тестовому режимі. Його встановили на прохання мешканців та за вказівкою патрульної поліції, оскільки тут було зростання аварій, зокрема за участю пішоходів. Це магістральна вулиця загальноміського значення, по якій організовано рух автотранспорту 8-ма смугами. Світлофор тут необхідний. Сподіваюся, це зменшить кількість ДТП», — розповів заступник начальника управління транспорту департаменту транспорту та транспортної інфраструктури міськради Іван Васючков.
На цьому перехресті облаштовано також острівці безпеки, додаткове освітлення пішохідних переходів, тактильну плитку, занижені пандуси та блоки мовного супроводу — усе для комфортного й безпечного перетину дороги.
«Тут також є “острівці безпеки”, а пішохідні переходи облаштовані додатковим освітленням направленої дії. Що важливо, для маломобільних груп населення також створені комфортні умови перетину вулиць — занизили пандуси, поклали тактильну плитку, вмонтували блоки мовного супроводу», — пояснив інженер-електронік КП «Транспортна інфраструктура міста» Ігор Мішуков.
Новий світлофорний об’єкт введуть в експлуатацію наприкінці липня або на початку серпня. А на 2025 рік заплановано реконструкцію ще одного — на проспекті Сергія Нігояна біля школи №36.
Під час чергування містом Іван Васючков також перевірив стан модульного залізобетонного укриття на зупинці трамвая на перехресті проспекту Яворницького та вулиці Січових стрільців.
«Наприкінці 2022 року по Дніпру почали з’являтися мобільні захисні споруди. Бетонні конструкції, де під час обстрілів можуть ховатися люди, насамперед встановлені біля основних транспортних вузлів. Усе задля того, щоб містяни, які їдуть у транспорті або перебувають на зупинках, під час повітряної тривоги могли якнайшвидше знайти укриття. Мобільні захисні споруди не є повноцінними сховищами, але можуть врятувати від уламків ворожих ракет та інших наслідків обстрілів», — зазначив він.
Сьогодні на балансі КП «Транспортна інфраструктура міста» перебуває 26 таких укриттів. За словами начальника відділу по роботі з зупиночними комплексами Олексія Орєшина, укриття регулярно прибирають та оснащують антивандальним освітленням.
«Систематично відбуваються акти вандалізму. В усіх укриттях, що на балансі підприємства, встановили антивандальне освітлення — вмонтовані у бетон точкові світильники. Це зменшує вірогідність пошкодження ламп. Укриття прибирають двічі на день. Також на початку 2025 року було укладено договір зі службою охорони. Її співробітники стежать за укриттями та проводять бесіди з відвідувачами, які порушують порядок», — повідомив він.
Нагадаємо, Безбар’єрний відпочинок: на Монастирському острові у Дніпрі триває оновлення пляжної зони.
Раніше ми писали: Безбар’єрний простір у Дніпрі: у місті тривають ремонті роботи на перехресті вул. Короленка та проспекту Дмитра Яворницького.
Категорія: Влада, Новини Дніпра, Райони Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Безбар’єрність, Дніпро