Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

У Чернівцях молодь також протестувала проти закону, який позбавляє незалежності САП і НАБУ. Зеленський каже, що почув і анонсує свій законопроєкт

У Чернівцях молодь також протестувала проти закону, який позбавляє незалежності САП і НАБУ. Зеленський каже, що почув і анонсує свій законопроєкт
БукІнфо • 3 переглядів • 1 хв читання

Жителі Чернівців, переважно студентська молодь, сьогодні вийшли на протест проти прийнятого вчора Верховною Радою України законопроєкту №12414, котрий обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Як повідомляє кореспондентка БукІнфо, мітинг відбувся на Центральній площі міста біля пам’ятника Тарасові Шевченку.

Молоді люди тримали плакати: “Нахаба мені система, яка працює проти мене?”, “Вимога ЄС - незалежність НАБУ і САП”, “Було НАБУ, а стало НА*БУ”, “Не перетворюйте фронт на ширму для диктатури”, “Верховна зрада підтримує корупціонерів. Ганьба!”, Це не 2013-тий, ми проти 12414!", “Смерть корупції, а не НАБУ”, “Обираємо не мовчати”, Вова, ми ж не лохи" та інші.

На акцію зібралося близько 200 чоловік. Мітинг пройшов без ексцесів та провокацій.

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада в другому читанні ухвалила законопроєкт № 12414, незважаючи на застереження антикорупційної спільноти та з порушенням регламенту. Уже за кілька годин документ підписали голова парламенту Руслан Стефанчук і президент Володимир Зеленський.

Закон також був опублікований у газеті Голос України і 23 липня набув чинності, пише NV.

За словами опозиції, така швидкість безпрецедентна.

«Спікер і Президент уже підписали свіжоприйнятий з усіма порушеннями закон № 12414 про знищення незалежності антикорупційних органів. Такої швидкості ми не бачили за 6 років — ні за військовими, ні за євроінтеграційними законами. Видно, справді притиснуло: особисті інтереси для влади ближчі, ніж державні», — прокоментувала народна депутатка від фракції Голос Юлія Сірко.

Директор НАБУ Семен Кривонос, який повернувся з Лондона, і керівник САП Олександр Кривонос виступили проти підписання президентом згаданого закону.

Кривонос закликав гаранта Конституції накласти вето і попередив про тиск на співробітників Бюро, особливо тих, хто веде справи проти наближених до влади. САП і НАБУ звернулися по підтримку до міжнародних партнерів.

Але, на момент спілкування з пресою очільників антикорорганів, ситуація вже була вирішена — за документ (№ 12414), у сесійній залі ВР проголосували 263 депутати. Перед ухваленням документа, який обмежує незалежність НАБУ і САП, на його підтримку виступила Юлія Тимошенко під бурхливі оплески великої частини народних обранців. Серед тих, хто підтримав рішення, — 185 зі Слуги народу, 18 з ОПЗЖ, 17 з Довіри, 15 з Батьківщини (включно з Тимошенко), 10 із За майбутнє, 9 з Відновлення України, 3 з Євросолідарності (включно з Мустафою Джемілєвим), 1 із Голосу (Таміла Ташева) та 5 позафракційних (включно зі Стефанчуком та Безуглою).

Ухвалений закон дуже швидко опинився на столі у голови парламенту Руслана Стефанчука, а незабаром і дійшов до Зеленського. Близько 17-ї години 22 липня депутат Ярослав Железняк повідомив, що президент його вже підписав.

Хто і як з нардепів з Буковини "вбивали" незалежність НАБУ і САП. Запам"ятайте.

Олена Лис, Слуга народу – Відсутня

Максим Заремський, Слуга народу – За

Георгій Мазурашу, Слуга народу – Утримався

Валерій Божик, Слуга народу – За

Оксана Гринчук, Слуга народу – За

Володимир Козак, Слуга народу – За

Максим Павлюк, Слуга народу – За

Михайло Папієв, депутатська група "Платформа за життя та мир" – За.

Під час нарад із представниками українського уряду і правоохоронних органів досягнуто домовленостей про шляхи зміцнення системи права в Україні.

Про це у зверненні за підсумками 23 липня, яке опублікували в Telegram, заявив президент України Володимир Зеленський, пише Гордон.

"Мені важливо було, щоб кожен дав свої аргументи. Важливо, що вони сказали й одне одному те, що давно накопичувалося. [...] Ми домовилися, що керівники інституцій разом запропонують план дій, план конкретних кроків, які можуть зміцнити силу права в Україні", – сказав він.

Президент зазначив, що "всі почули те, що кажуть люди цими днями – у соціальних мережах, один одному, на вулицях".

"Це все недаремно. Проаналізували всі занепокоєння, усі аспекти того, що варто змінити і що має бути активізовано. Я запропоную Верховній Раді України законопроєкт, який буде відповіддю, який забезпечить силу системі правопорядку. І не буде жодного російського впливу чи втручання в діяльність органів правопорядку, і – дуже важливо – усі норми для незалежності антикорупційних інституцій будуть", – заявив Зеленський.

Він наголосив, що чекає пропозицій щодо тих норм, "які мають спрацювати".

"Це буде президентський законопроєкт, і ми реалізуємо це в рамках нашої стратегії трансформації держави", – додав Зеленський.

3