Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

У Business Insider розповіли, як фронт в Україні став найважливішою ліцензією для виробників БпЛА по світу

У Business Insider розповіли, як фронт в Україні став найважливішою ліцензією для виробників БпЛА по світу
ZN.UA • 0 переглядів • 1 хв читання

Якщо імпортована або випробувана військовими країн Заходу технологія не буде випробувана на українському полі бою, то такі БпЛА можуть виявитися застарілими перед викликами сучасної війни.  Це у коментарі підтвердив Джастін Хеджес, колишній морський піхотинець і співзасновник військової розвідувальної компанії Prevail, яка співпрацює з українською компанією з виготовлення БпЛА Skyeton.

В рамках спільної угоди сторони домовили запустити виготовлення маленьких дронів Raybird у Великій Британії. Це відбувається на тлі планів Лондона замінити свою проблемну програму безпілотників Watchkeeper на безпілотні засоби спостереження та наведення. Відповідні коптери більше підходять для такої війни, як в Україні. 

Крім того, нещодавно президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Британії Кір Стармер уклали угоду про обмін даними та технологіями безпілотників. Вона передбачає підключення українського досвіду до британських виробничих ліній. 

"Це співпадає з тенденцією в західних країнах розглядати українське поле бою як живу лабораторію — з необхідності для оборони країни, але все частіше як важливий спосіб для невеликих компаній розробляти системи та послуги, що мають технологічну перевагу", — пояснили у ЗМІ. В цьому контексті заступник міністра оборони Британії з питань збройних сил Люк Поллард під час одного з виступів зауважив, що якщо виробники БпЛА не випробовують свою продукцію в Україні, то їм краще відмовитися від цієї ідеї.

Повернімося до Raybird. Цей коптер може літати безперервно понад 28 годин. У нього є низка датчиків — зокрема оптичні, електромагнітні та різні радіолокаційні — завдання яких полягає у зборі даних далеко за лінією фронту, інколи навіть з відстані 200 км. Важливо й те, що багато цих датчиків можна замінити за хвилину, що дозволяє військовим швидко реагувати. Вага дрона — 25 кг, а основна перевага полягає у відносній непомітності. 

"Невеликі сучасні дрони мають вирішальне значення для виявлення рухів ворога і цінних цілей, таких як транспортні засоби і засоби протиповітряної оборони, — наголошують тим часом у BI. — У відповідь Росія застосовує постійно вдосконалювані тактики електронної війни, спрямовані на перешкоджання сигналам, підробку GPS-позицій або перевантаження радіочастот". 

За словами Хеджеса, українські інженери постійно адаптуються до таких загроз. Дані це підтверджують: оператори БпЛА ЗСУ виконують в середньому 80 вильотів одним коптером, перш ніж він виходить з ладу з тих чи інших причин. 

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Нагадаємо, засновниця ГО "Центр підтримки аеророзвідки", керівниця проєкту технологічного посилення СОУ Victory Drones Марія Берлінська наголосила, що  в питанні військових технологій, поки Росія продовжує вкладати все більше грошей в масштабування найкращих українських винаходів, практик і тактик. Тож вона закликає українців "перепрограмуватися на гру в довгу", перейти до інвестицій в технологічну мілітаризацію суспільства та розпочати . 

0