Британський уряд оголосив про плани на законодавчому рівні накласти заборону платити викуп кіберзловмисникам на низку організацій, зокрема органи місцевої влади та обʼєкти критичної інфраструктури.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.
Молодший міністр безпеки Британії Ден Джарвіс заявив, що уряд країни підготував план щодо кібератак із застосуванням програм-вимагачів, які просять викуп за розблокування доступу до ІТ-систем і даних.
Передбачається, що всім органам державного сектора та операторам критичної національної інфраструктури – приміром, лікарням – заборонять платити викуп хакерам.
Вони також будуть зобовʼязані повідомляти про всі випадки використання програм-вимагачів щодо них.
За словами Джарвіса, цей крок забезпечить "важливу інформацію для викриття, виявлення та зриву діяльності цих злочинних мереж" і "захисту економіки та нашого бізнесу, для чого нам необхідно зруйнувати бізнес-модель програм-вимагачів".
Цей крок британського уряду відбувається на тлі зростання кількості кібератак на установи та інфраструктуру, за якими часто стоять повʼязані з Росією зловмисники.
За оцінками аналітичної компанії Chinalysis, лише у 2023 році за рахунок програм-вимагачів зловмисники отримали 1 мільярд доларів від жертв по всьому світу.
Нагадаємо, Велика Британія в оновленій Стратегії національної безпеки попередила, що країні потрібно готуватись до можливості нападу на свою територію "вперше за багато років".