Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

У 80 містах Польщі протестували проти іммігрантів

У 80 містах Польщі протестували проти іммігрантів
ZN.UA • 3 переглядів • 1 хв читання

У більш ніж 80 містах Польщі в суботу пройшли антиімміграційні марші під гаслом "Зупинити імміграцію". Загалом по країні було зареєстровано понад 100 публічних акцій, при цьому частина з них були абсолютно протилежними за змістом.

Про це 19 липня повідомляє Euronews.

Акції протесту, організовані ультраправою польською партією "Конфедерація свободи і незалежності", відбулися в суботу у Варшаві, Кракові, Познані, Вроцлаві, Білостоці та інших містах. "Під роздачу" потрапила й Україна: демонстранти вимагали закрити кордони з Литвою, Україною, Білоруссю та Словаччиною для нелегальної імміграції, хоча Україна зацікавлена в тому, щоб нелегальні іммігранти не потрапляли на територію суміжних країн.

Як і в більшості країн ЄС, міграція є однією з найбільш суперечливих політичних тем у Польщі. Марш "Конфедерацій" відбувся невдовзі після запровадження Польщею прикордонного контролю з Німеччиною та Литвою, який набув чинності 7 липня.

На польсько-німецькому кордоні контроль встановлено у 52 місцях, а на польсько-литовському - у 13.

У першому турі президентських виборів, що відбувся в травні, кандидати від ультраправих, зокрема Славомір Ментцен від "Конфедерації" і Гжегож Браун від "Конфедерації польської корони", посіли, відповідно, третє і четверте місця. Багато хто вважав, що успіх обох кандидатів був зумовлений їхньою жорсткою позицією щодо міграції.

Напередодні Польща разом із п'ятьма іншими країнами ЄС погодила низку цілей щодо посилення правил надання притулку. Під час зустрічі канцлер Німеччини Фрідріх Мерц зізнався, що він "радий тому, що Польща здійснює прикордонний контроль".

Минулого року в Польщі збільшилася кількість заяв на надання притулку через кризу на східному кордоні з Білоруссю, яка триває з 2021 року. Унаслідок цього польський парламент ухвалив закон, який тимчасово призупиняє право на отримання притулку для тих, хто перетнув білоруський кордон.

Як польські, так і європейські лідери давно звинувачують президента Білорусі Олександра Лукашенка в тому, що він організував приплив мігрантів, щоб дестабілізувати ситуацію в ЄС.

Водночас у суботу у Варшаві, Катовіце, Ольштині та інших містах відбулися контрманіфестації проти маршів "Конфедерацій".

Демонстранти несли транспаранти з гаслами: "Прийняти біженців - видалити фашистів", "Дій, демократія", "Ми захищаємо право на притулок".

"Кожна людина, незалежно від кольору шкіри та походження, має почуватися комфортно не тільки в Польщі, а й у Європі", - заявила під час демонстрації Марія Ксенжак із фонду "Міжнародна гуманітарна ініціатива".

У суботу вранці Міністерство внутрішніх справ і адміністрації опублікувало на платформі X статистику про кількість виданих дозволів на спеціальний захист для іноземців.

"У 2024 році ми видали на 40 відсотків менше дозволів на спеціальний захист іноземців, ніж у 2021 році. Це результат більш ефективного управління системою, наших операцій на кордоні та більш ефективних процедур", - ідеться в повідомленні МВС.

Нагадаємо, з 1 червня в Польщі почали діяти оновлені міграційні правила, які значно ускладнюють доступ іноземців до вищої освіти, легальної роботи та отримання віз. За словами польської влади, ці зміни спрямовані на посилення контролю над імміграційними процесами та зміцнення національної безпеки.

3