Адміністрація президента США Дональда Трампа буде по-новому перерозподіляти зброю, яку постачатиме союзникам, повідомляє The Wall Street Journal: спершу її отримуватимуть ті держави, які готові віддати Україні озброєння, зокрема ЗРК Patriot, з власних запасів. Так, на першому місці в "черзі" за американськими системами ППО опинилася Німеччина.
У WSJ наголосили, що це — перші зусилля Пентагону, спрямовані на те, щоб сприяти поставкам зброї в Україну після того, як президент Трамп на початку місяця підтримав додаткові поставки. Також це вчергове показує, як складно відправити Україні Patriot та іншу зброю через те, що на Заході оборонні виробничі потужності ледве справляються з запитами Києва.
"У міру того, як все більше країн погоджуватимуться на поставку Patriot зі своїх арсеналів в Україну, адміністрація Трампа буде й надалі переглядати плани майбутніх поставок, надаючи пріоритет цим союзникам", — розповів виданню один з американських посадовців.
У медіа тим часом припускають, що протягом наступного тижня між Штатами та союзниками буде укладено ще більше домовленостей про постачання зброї. Адміністрація Трампа прагне укласти індивідуальні угоди з кожним з членів НАТО про озброювання України, а процес цей контролюватиме Пентагон. Мова йде не лише про системи ППО, але й наступальну та оборонну зброю.
Щоправда, наразі незрозуміло, скільки часу знадобиться для постачання в Україну додаткової зброї. Європейці чекають від США конкретики й щодо інших питань: про типи боєприпасів і зброї, графік та те, чи буде Вашингтон вводити обмеження на російські цілі, проти яких потенційно буде використане те чи інше зброєння.
Нагадаємо, вже вісім країн доєдналися до ініціативи Дональда Трампа про закупівлю американської зброї для України: Німеччина, Норвегія, Данія, Нідерланди, Швеція, Канада, Фінляндія та навіть Велика Британія. Тим часом Франція, Італія та Чехія відмовилися від цієї пропозиції, мовляв, вільних грошей через збільшення видатків на власну оборону немає.
Чим насправді керується Трамп у своїй політиці щодо України — его, емоціями чи інтересами, аналізував у статті "Трамп проти себе: хто переможе — «домінатор» чи «геній оборудок»?" Олег Шамшур.