Президент США Дональд Трамп у п’ятницю подав до суду на газету The Wall Street Journal та її власників, зокрема Руперта Мердока, вимагаючи щонайменше 10 мільярдів доларів компенсації за матеріал, у якому стверджується, що у 2003 році Трамп надіслав Джеффрі Епштейну вітання з днем народження з натяками сексуального характеру та згадкою про спільні таємниці, пише Reuters.
Позов було подано до федерального суду Південного округу штату Флорида проти Dow Jones, News Corp (материнської компанії видання), самого Мердока та двох журналістів WSJ. У позовній заяві зазначено, що відповідачі злісно обмовили Трампа, що спричинило йому «величезну фінансову та репутаційну шкоду».
Трамп категорично заперечив інформацію, викладену у публікації, яку агентство Reuters не змогло підтвердити, і раніше вже попереджав Мердока, засновника News Corp, про намір подати позов. Dow Jones, яка є видавцем Wall Street Journal, є підрозділом News Corp.
«Я з нетерпінням чекаю, коли Руперт Мердок свідчитиме в моїй справі проти нього і його "купки сміття" — газети WSJ. Це буде цікаво!!!» — написав Трамп у п’ятницю вранці на платформі Truth Social.
Представники Dow Jones, News Corp і самого Мердока не надали жодних коментарів.
Нагадаємо, опальний фінансист і сексуальний злочинець Джеффрі Епштейн загинув, імовірно, вчинивши самогубство у в’язниці Нью-Йорка у 2019 році.
Справу Епштейна давно оповили численні теорії змови, особливо серед прихильників Трампа, які вважають, що уряд намагається приховати зв’язки фінансиста з представниками багатої й впливової еліти.
Обурення серед найбільш відданих прихильників Трампа викликало те, що його адміністрація відмовилася оприлюднити документи, пов’язані з розслідуванням справи Епштейна, попри попередні обіцянки зробити це. У службовій записці Мін’юсту США від 7 липня йшлося про те, що Епштейн наклав на себе руки і що «не існує жодного компрометуючого списку клієнтів» чи доказів шантажу високопосадовців.
Раніше генеральна прокурорка Пем Бонді заявляла, що має намір оприлюднити важливі подробиці, пов’язані з Епштейном, зокрема «багато імен» та «велику кількість бортових журналів».
У четвер Трамп оголосив, що доручив Бонді звернутися до суду з вимогою розсекретити свідчення великого журі у справі Епштейна.
Наступного дня — у п’ятницю — уряд США подав клопотання до федерального суду Манхеттена з проханням розкрити стенограми засідань великого журі у справах самого Епштейна та його колишньої соратниці Ґіслейн Максвелл, яка у 2021 році була визнана винною за п’ятьма пунктами обвинувачення, пов’язаними з її роллю у сексуальній експлуатації неповнолітніх. Вона відбуває 20-річний тюремний термін.
«Чиновники, законодавці, експерти й пересічні громадяни досі глибоко стурбовані справою Епштейна», — заявив заступник генерального прокурора США Тодд Бланш у судовому поданні. — «Зрештою, Джеффрі Епштейн — найвідоміший педофіл в історії Сполучених Штатів».
Бланш назвав стенограми «критично важливими документами певного історичного моменту» та наголосив, що «час, коли суспільству доводилося лише здогадуватися про їхній зміст, має завершитися».