Рішення президента США Дональда Трампа щодо запровадження з 1 серпня 30% тарифів на імпорт товарів з Євросоюзу викликало обурення у політиків ЄС та бізнесу. Багато хто вже закликають до негайної та жорсткої відповіді з боку Брюсселя. На сьогодні, 13 липня, заплановано екстренну зустріч дипломатів ЄС для обговорення заходів, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення Euractiv.
Зазначається, що голова комітету Європарламенту з питань торгівлі Бернд Ланге назвав дії Вашингтона "зухвалими і ляпасом" та заявив, що контрзаходи мають набути чинності вже у понеділок.
Президент Франції Еммануель Макрон закликав Єврокомісію рішуче захищати інтереси ЄС, якщо домовленості не буде досягнуто до 1 серпня.
Прем’єр Іспанії Педро Санчес наголосив на силі єдиного ринку, а прем’єр Італії Джорджія Мелоні висловила сподівання на уникнення ескалації.
Угорщина розкритикувала Єврокомісію, заявивши, що тарифи слід було знизити після повернення Трампа.
"Тим часом представники європейської промисловості попереджають про серйозні наслідки нових мит. Федерація німецької промисловості (BDI) назвала заяву Трампа "тривожним дзвінком" і закликала до швидкого знаходження рішення, аби уникнути подальшої ескалації. За офіційними даними, німецький експорт до США вже знизився до найнижчого рівня з березня 2022 року", - зазначено в повідомленні.
Особливої шкоди зазнає харчова промисловість, зокрема виноробний сектор. Італійська виноробна асоціація UIV заявила, що нові тарифи можуть спричинити ембарго на 80% італійського винного експорту до США. "Це – найтемніша сторінка у відносинах між двома історичними союзниками", – заявив президент UIV Ламберто Фрескобальді.
Нагадаємо, у листі в суботу, 12 липня, до голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн Трамп написав таке: "Наші відносини, на жаль, були далекі від взаємності. Починаючи з 1 серпня 2025 року ми запроваджуємо тариф у розмірі 30% на продукцію ЄС, яка надходить до Сполучених Штатів".
Повідомлялось, що Дональд Трамп має намір підвищити базову ставку мита на імпортні товари з нинішніх 10% до 15-20%. Це підвищення може торкнутися товар з України.