Loqal – новинний агрегатор Loqal
Наука і технології

Тактична панама VS кепка: що краще для бойових умов?

Тактична панама VS кепка: що краще для бойових умов?
Double.news • 4 переглядів • 1 хв читання

Головний убір захищає від погодних умов, маскує, зменшує тепловіддачу. Військові частіше вибирають між тактичною панамою та кепкою (бейсболкою). Але що з цього вибрати та для яких умов — розбираємо далі.

Зазвичай панама M-Tac чи інших виробників має широкі кругові поля: вони ефективно захищають обличчя, вуха та шию від сонячних променів. Особливості головного убору:

Виробники випускають такий головний убір із нейлону, поліестеру чи суміші тканин із ріп-стопом. Для кращої посадки використовують шнурок для фіксації під підборіддям, а для комбінування з іншим спорядженням — стрічку MOLLE. Враховуйте, що не всі панами сумісні з додатковими елементами, як-от активні навушники, прилади нічного бачення тощо.

Традиційна бейсболка має жорсткий козирок і велкро-панелі для шевронів. Також для неї характерна наявність сітки або повністю закритий силует. Іноді виробники використовують додаткові опції: IR-ідентифікатор або інтегровані тримачі для окулярів. Особливості кепки:

Водночас кепка має менше місця для маскування й лишає вуха та шию відкритими, що може призвести до перегрівання.

Панама має перевагу в гарячому та сонячному кліматі: широкі поля захищають голову від ультрафіолету. У степу чи на відкритій місцевості такий головний убір зменшує теплове навантаження. Він ефективний для маскування в лісі, але може бути незручним без додаткової фіксації.

Тактична кепка виграє в урбаністичних умовах і в щільних лісах. Вона не заважає проводити огляд, простіше інтегрується з шоломом і не чіпляється за гілки.

Отже, орієнтуйтеся на свої потреби та умови ведення бойових дій, коли вибираєте між кепкою та панамою. А придбати тактичне екіпірування можна на сайті ukrarmor.

4