Блок живлення be quiet! System Power 10 650W компанією-виробником позиціюється як ефективна модель, в тому числі для прогресивних збірок. Ключова особливість виробу – підтримка сертифіката 80 PLUS Bronze, завдяки якому досягається ККД 88,5% з попутною економією електричної енергії. А ось чим ще цікава дана модель та чому її варто рекомендувати, навіть виходячи з того, що перед нами не новинка, я розповім у цьому огляді.
Все згадане вище постачається в середній за розмірами картонній коробці, виконаній з якісного матеріалу. Дизайн упаковки в фірмовій стилістиці виробника – знайоме нам поєднання кольорів, ілюстрації виробу, технічних характеристик та ін. цікавих «речей».
Незалежно від виробу, коробка, в якій постачається той чи інший виріб – це те, що відправляється в утилізацію відразу ж (чи майже відразу) після розпакування. Та навіть якщо упаковку від be quiet! System Power 10 650W чекає аналогічна доля, на вивчення «масиву» зі стінок особисто я дуже раджу витратити час, адже вже тут чимало корисного. Нижче на фото відповідна деталізація. Ви вивчайте, а ми поки йдемо далі.
Модель блоку живлення, що розглядається у цьому огляді, доступна у наступних модифікаціях: 450Вт, 550 Вт, 650 Вт, 750 Вт, 850 Вт.
Щодо зовнішності. System Power 10 650W в цьому плані чимось особливим виділитися, скоріше за все, не вийде. По факту у нас типовий офіс без претензій на те, щоб бути поміченим у відкритому чи прозорому корпусі. Втім щодо останнього, тут питання ще може потребувати деякого «допрацювання», адже загальновідомо, що крім «штатного» підходу до дизайну ще є ряд сторонніх елементів модингу. Словом, як кажуть, було б бажання та «грала» фантазія.
Що «з коробки» сподобалось особисто мені, то це напрочуд вдале поєднання чорного міцного шасі, яскравих відтінків на інформаційній наліпці та сріблястого з чорним на вентиляційній решітці.
Стосовно використаних в корпусі матеріалів, маємо два шматки металевого шасі, якісно пофарбованого в чорний колір. Фіксація між собою виконана абсолютно надійно, тут навіть «докопатися» і то не вийде. Крім згаданого, ще тут кругла вентиляційна решітка плюс кілька пластикових деталей – легко розгледіти на ілюстраціях. Блок не є модульним – розміщення відповідної бухти легко виявити на одній зі стінок. До наявного тут «арсеналу» кабелів ми ще також повернемось.
be quiet! System Power 10 650W – це не модульний блок живлення, а тому наявні «на борту» кабелі незнімні. Не буде також зайвим відзначити й те, що основний 24-pin кабель в нейлоновій обплітці, решта у плоскому виконанні. Калібр – 18AWG.
То ж з чого складається «арсенал»:
Довжина основного кабелю живлення / процесора / PCI-E 550/600/500 мм, потужність по лінії 12 550 Вт, струм по лінії +3.3 В / +5 В 20 А / 20 А. Діапазон вхідної напруги мережі 200-240 В 50/60 Гц.
До сказаного вище додам лиш, що всі проводи досить м’які, а тому зручно вкладаються під час збірки системного блоку.
Вище я вже зазначив – основний 24-pin-овий кабель в нейлоновій обплітці, тоді як решта наявного «арсеналу» – у плоскому виконанні. Всі вони у форматі бухти виведені на одній з панелей. Пластиковий запобіжник від переломів тут передбачено – помітити його абсолютно нескладно.
Протилежна панель від описаної примітна однією з двох наявних тут вентиляційних сіток. Тут же поряд роз’єм для підключення кабелю живлення та відповідний перемикач.
Ще одна кругла сітка з логотипом виробника в центрі прикриває собою вентилятор. Легко помітити – ця сітка, а точніше навіть не сітка, а металевий екран є знімним елементом і кріпиться на основний корпус на чотирьох гвинтах.
Одна з панелей примітна досить великою наліпкою з різноманітними даними на стінках: таблицею навантажувальних характеристик, серійним номером, маркуванням, даними щодо самого виробника та іншими цікавими «речами». Крім згаданого з дозволу кажучи елементу, ще тут гарантійна наліпка.
Коротко про те, за що саме варто любити be quiet! System Power 10 650W:
Для проведення тестування мною був зібраний наступний тестовий стенд:
Отже, що маємо в підсумку!? За вимогами стандарту ATX12V відхилення від норми не має перевищувати 5%. Для лінії +12 – це діапазони від +11.4 до +12.6 В, тобто 1-2% для сучасних блоків живлення. Як підсумок маємо лінію +12 з показником трохи більшим за 1% на початку з подальшим «просіданням». Тобто загалом 1%.
Лінія +5 під навантаженнями стабільна, хоча спочатку помітне підвищення на 1%, але надалі «просідання» на 0,02В.
Щось подібне і з лінією +3,3 – спочатку завищення на 2% потім «просідання».
Стосовно навантажень, тут наш «піддослідний» молодець – справляється відмінно, вкладка в 1% по всіх лініях. Втім, враховуючи наявну тут схемотехніку це не має викликати здивування.
ККП блоку дуже високий і з запасом «вписується» в присвоєний виробу стандарт для мереж 230 В.
be quiet! System Power 10 650W – варта уваги модель блоку живлення з гарною ефективністю та 5-річною гарантією виробника. Правильна інвестиція, що не здорожчає у вашому ПК, забезпечить стабільне живлення всіх компонентів і навіть може бути придбане з зазором на «виріст» системи.
Орієнтовна вартість Power 10 650W – 4400 гривень
Продукт надано пресслужбою be quiet! в Україні