Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Свириденко обіцяє самостійність уряду та підтримку бізнесу

Свириденко обіцяє самостійність уряду та підтримку бізнесу
ZN.UA • 4 переглядів • 1 хв читання

Нова прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, призначення якої на чолі уряду Верховна Рада України погодила сьогодні, 17 липня, заявила, що її уряд візьме курс на самостійність, проведе повний аудит видатків та сприятиме роботі бізнесу. Із такою заявою вона виступила після призначення у Facebook.

«Наш Уряд бере курс на самодостатність: військову, економічну та соціальну. Моя головна мета — реальні позитивні результати, які кожен українець відчує в своєму житті», - написала вона та додала, що пріоритетними кроками у перші пів року уряду будуть якісне забезпечення армії, збільшення власного виробництва зброї та підвищення технологічності війська.

Також Свириденко стверджує, що докладе всіх зусиль для підтримки українських підприємців, хоча під час виступу у парламенті сказала, що вважає рішення про непризначення директора Бюро економічної безпеки правильним, попри те, що його критикували всі експерти через порушення законодавства Кабміном.

«Нам потрібні швидкі та відчутні кроки, мова іде про комплексну дерегуляцію, зупинення несанкціонованого тиску на бізнес, пришвидшення великої приватизації і подальше впровадження ефективних механізмів підтримки. Щоб все було «Зроблено в Україні», - додала премєрка.

Також вона анонсувала  оптимізацію державного апарату та повний аудит видатків з метою їхнього скорочення.

«Жодної політичної лояльності, тільки цифри та результати. Вдячна Президенту Володимир Зеленський за довіру», - додала вона.

Як зазначив вранці народний депутат Ярослав Железняк, уряд Свириденко не презентуватиме парламенту програму роботи на рік, як би це мало бути.

«А навіщо? Що насправді робити скажуть в Офісу президента. Ну а імунітет на звільнення на один рік (такий дається, коли програму уряду затверджують)…. Ну він теж не в Раді гарантується) Ось у Шмигаля двічі програму відхиляли, і що?», - написав він.

Також депутат підкреслив, що попри формальну наявність монобільшості у ВРУ, призначити прем’єра лише голосами «слуг» цього разу не вдалось – фракція змогла «дати» лише 201 голос, а решту 61 забезпечили позафракційні депутати та представники «Довіри», «Відновлення», «За майбутнє» та ПЗЖМ (ексОПЗЖ).

4