Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Швидкого доступу до документів великого журі у справі Епштейна чекати не варто – Politico

Швидкого доступу до документів великого журі у справі Епштейна чекати не варто – Politico
ZN.UA • 7 переглядів • 1 хв читання

Міністерство юстиції США (DOJ)  готується вилучити значну частину інформації з документів великого журі у справі Джеффрі Епштейна, що ускладнює виконання вимоги президента Дональда Трампа оприлюднити ці матеріали, пише Politico.

Заклик Трампа оприлюднити частину документів великого журі, пов’язаних із кримінальним переслідуванням Джеффрі Епштейна, не відповідає очікуванням його прихильників, які вимагають повного розкриття всіх матеріалів. На відміну від документів, зібраних Міністерством юстиції та ФБР, записи великого журі не можуть бути оприлюднені без дозволу федерального суду, який відповідає за розгляд кримінальної справи. Через це вимога Трампа залишає можливість розкриття нової інформації вкрай невизначеною та залежить від складного юридичного аналізу, який може тривати місяці.

Цей процес розгортатиметься в судах Нью-Йорка та Флориди, де в п’ятницю Міністерство юстиції подало клопотання про розкриття записів великого журі у справі про торгівлю людьми з сексуальною метою, пов’язану з Епштейном, та у справі його спільниці Гіслейн Максвелл. DOJ уже заявило, що перш ніж оприлюднити стенограми, вилучатиме значну частину інформації з цих файлів, зокрема дані, пов’язані з жертвами, та іншу особисту інформацію. Генеральний прокурор Пем Бонді та її заступник Тодд Бланш, які подали ці клопотання, не уточнили, які ще дані департамент планує приховати.

Через це, пише видання, навряд чи публічними стануть нові відомості про справу, окрім уже відомих фактів. Це напевно не задовольнить численні вимоги прихильників руху MAGA, які останніми днями тиснули на Трампа та Бонді з вимогою оприлюднити матеріали розслідування. Рішення Трампа доручити Бонді розсекретити матеріали великого журі з’явилося після скандального матеріалу The Wall Street Journal про нібито відправлений Трампом відвертий лист до Епштейна багато років

Ймовірно, значна частина доказів не вважається матеріалами великого журі. Наприклад, у справі Епштейна гучні обшуки його резиденцій у Манхеттені, на приватному острові, у Палм-Біч та інших об’єктах відбулися після висунення обвинувачення, тобто вони могли не бути частиною розслідування великого журі, яке передує обвинуваченню.

Під час обшуку резиденції Епштейна в ніч його арешту в 2019 році обшук проводився за судовими ордерами, а не за повістками великого журі. Під час цих обшуків у сейфі знайшли компакт-диски з рукописними позначками, деталі яких прокурори приховали в судових документах, позначивши їх як "Young [Ім’я] + [Ім’я]".

Рішення, ймовірно, ухвалюватиме федеральний суддя в Нью-Йорку, де розслідувалися та велися справи Епштейна та Максвелл. У п’ятницю DOJ подав три клопотання про розкриття.

Через те, що розслідування Епштейна велося в Нью-Йорку, це може вплинути на результат зусиль Трампа та Бонді: через різні підходи судів до матеріалів великого журі. Ці записи є одними з найбільш охоронюваних секретів уряду, і їх розкривають лише за виняткових обставин. Секретність необхідна для захисту цілісності розслідувань, свідків, жертв та членів великого журі. Федеральні правила передбачають лише кілька винятків для розкриття.

У Нью-Йорку судді зважують низку факторів: історичну значущість документів, час, що минув від розслідування, позицію DOJ, специфіку запиту, чи живі свідки та жертви, і чи були матеріали раніше оприлюднені. У справі Епштейна ці фактори неоднозначні. Трамп закликав оприлюднити "відповідні" записи, але DOJ раніше виступало проти розкриття через можливу шкоду жертвам, багато з яких ще живі.

7