Господарський суд Харківської області задовольнив позов Немишлянської окружної прокуратури міста Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради до фізичної особи-підприємиці щодо розірвання договору оренди земельної ділянки та її повернення територіальній громаді.
Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби обласної прокуратури та рішення суду.
Йдеться про земельну ділянку площею 0,8329 га, розташовану по проїзду Стадіонному в місті Харкові (в районі житлового будинку № 8/5). Її орієнтовна вартість становить 7 мільйонів гривень.
Згідно з рішенням міської ради від 2006 року, ділянку було передано в оренду фізичній особі-підприємиці Гончаренко Аллі Борисівні, зареєстровані у місті Жовті Води Дніпропетрівської області, для будівництва та експлуатації багатоповерхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями торговельного, офісного і побутового призначення. Умовами договору оренди було передбачено завершення будівництва до 1 березня 2008 року.
Після цього міськрада припинила ФОП Гончаренко А.Б. право користування земельною ділянкою за її добровільною відмовою та надало ту ж земділянку у користування ТОВ «Новострой-Харків» (за даними YouControl, зареєстровано в тому ж 2006 році та припинило діяльність у 2017) – вже до 1 грудня 2009 року. Новий забудовник мав укласти договір аренди в місячний термін, але не уклав, і тоді мерію це аж ніяк не збентежило. Договір з ФОП Гончаренко був дійсний до підписання договору з новим арендарем, але оскільки він так і не був підписаний, цей договір чинний і понині. До речі, копії ухвал, направлені на юрадресу ФОП, що зазначена у позовній заяві та в Єдиному державному реєстрі, повернулися на адресу суду з відміткою відділення поштового зв`язку «адресат відсутній за вказаною адресою».
Як установила прокуратура, забудова ділянки так і не розпочалася, а сама орендарка тривалий час не вносить орендну плату. Такі дії порушують умови договору, а також вимоги статті 416 Цивільного кодексу України і статей 96 та 102-1 Земельного кодексу України.
«Харківська міська рада, як власник ділянки, розраховувала на її цільове використання, здійснення забудови, утримання у належному стані та, відповідно, — поліпшення інфраструктури міста», – йдеться у повідомленні прокуратури. Тобто, не пройшло і 20 років, як мерія додивилася, що на пустирі нічого так і не побудовано, а за аренду землі ніхто не платить.
Рішення Господарського суду наразі не набрало законної сили — триває строк на апеляційне оскарження.
Як повідомляв Харків Times, суд повернув громаді Харкова земельну ділянку вартістю 5 млн гривень, розташовану у центрі міста поруч зі сквером «Стрілка», яка була продана міськрадю под будівництво готелю.