Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Стара гривня може принести десятки тисяч: які монети шукають колекціонери

Стара гривня може принести десятки тисяч: які монети шукають колекціонери
Наше місто • 6 переглядів • 1 хв читання

Українці мають шанс заробити чималі суми на старих монетах, які сьогодні високо цінуються серед нумізматів. Йдеться про окремі рідкісні екземпляри номіналом 1 гривня, за які колекціонери готові викладати десятки тисяч гривень, пише «Наше місто» з посиланням на «Монети-ягідки».

Зокрема, монета 1 гривня 1992 року, різновиду 1.1ААг, за даними фахівців ресурсу «Монети-ягідки», може коштувати від 12 000 до 37 000 грн. Її легко впізнати за гладким гуртом без напису, що було типовим для перших монет незалежної України. У той час на монетному дворі ще не застосовували інструментів для нанесення написів на гурт, тому перші гривні випускалися з гладкими краями.

Ще одна цінна знахідка — монета 1 грн 2001 року різновиду 1АДг. Її ринкова вартість може сягати до 5 000 грн, і вона також має гладкий гурт без написів. Проте експерти попереджають: через велику вартість таку гривню часто підроблюють — фальшивомонетники спилюють написи з гуртів дешевших версій.

Щоб уберегтися від фальшивок, спеціалісти радять звертати увагу на параметри:

У Національному банку України поки не планують змінювати зовнішній вигляд монет номіналом 1 та 2 гривні, хоча така ініціатива розглядалася ще до початку повномасштабної війни. Про це повідомив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

За його словами, зміни мали на меті полегшити використання монет людьми з порушенням зору. Проте повномасштабне вторгнення РФ змусило тимчасово поставити проєкт на паузу.

Утім, у майбутньому регулятор планує повернутися до цього питання. Ймовірно, після стабілізації ситуації в країні українці зможуть побачити оновлений дизайн однієї або обох монет номіналом 1 і 2 грн.

Нагадаємо, Нацбанк продає золоті 200 гривень з унікальним дизайном: як виглядають гроші.

Раніше ми писали: В Україні виводять з обігу деякі гроші: які купюри скоро зникнуть.

Окрім того, ми говорили: Фальшиві гроші в Україні: які купюри найчастіше підробляють та як їх виявити.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

6