Спортивний директор Мункач футбольної академії (МФА) Володимир Рева підбив підсумки чемпіонату ДЮФЛУ сезону 2024/2025, оцінивши виступи команд різних вікових категорій.
– Володимире Сергійовичу, сезон для МФА завершився проведенням на нашій базі фіналів ДЮФЛУ у вищій та еліт-лігах чемпіонату 2024/2025. Вибір нашої бази для організаторів турніру – це своєрідний знак якості високого рівня для академії?
– Так. Проведення фіналів ДЮФЛУ сезону 2024/2025 — знакова подія для МФА. До уваги комісії, яка приймала рішення по тендеру щодо місця проведення фіналів, було прийнято: рівень розвиненої інфраструктури, відносну безпеку в регіоні, спортивні досягнення наших команд за останні 3 роки.
Саме завдяки цьому тендер на проведення фінальних ігор вищої та еліт-ліги виграла Мункач футбольна академія. Вся Україна побачила МФА з неупередженої сторони, а саме: належний рівень організації, технологічну забезпеченість, відповідний рівень європейської футбольної освіти.
– Тепер щодо виступу академічних команд МФА. Перша половина чемпіонату вийшла дещо змазаною, а от у другій – справи пішли краще. Чому так?
– Аналізуючи виступи академічних вікових груп:
Вперше за 3 роки наш випускний клас U-17, гравці 2008 р.н. (тренери Сергій Ященко та Віталій Пантілов) увійшов у четвірку кращих в Україні - це значне досягнення, тому що весь футбольний світ визначає рівень футбольноїосвіти гравців за результатами випускного класу. А саме: командні досягнення та за кількістю гравців, які підписують професійні контракти. Уже зараз шестеро наших випускників з U-17 мають запрошення на підписання професійних контрактів.
Складніша ситуація була в команди U-16, гравців 2009 р.н. (тренери – Віктор Гей, Вʼячеслав Пінковський, Анатолій Скворцов), яка післясрібного сезону 2023/2024 була оновлена на 90 відсотків.
В потужному режимі спільно з тренерами працювала скаутська служба (Іван Фізер, Володимир Воробець, Василь Рац) у планів відбору нових гравців. Довелося активно вкладатися в їх навчання, здобутті відповідних техніко-тактичних навичок, награванні складу, тому можна зрозуміти недобір залікових балів впершому колі, але вже в другому колі команда демонструвала відповідний рівень, дійшовши до 1/8 фіналу ДЮФЛУ (обігравши в першому домашньому поєдинку цієї стадії київське«Динамо» 1:0) – це підтверджує кваліфікацію тренерів і технологію підготовки.
Другий сезон поспіль демонструє стабільність команда U-15 гравці 2010 р.н. (тренери – Руслан Гогерчак, Олександр Войтюк). Як і торік команда потрапила у вісімку кращих. Причому в колективі також були кадрові втрати ключових футболістів– близько 30% гравців пішло на міжнародний трансфер - це теж показник успіху.
Певний дисбаланс спостерігався у виступі команди U-14, гравці 2011 р.н. (тренери: Сергій Ліснійчук, Костянтин Кравченко – перше коло, Анатолій Скворцов, Сергій Ліснійчук – друге коло). Були як переконливі перемоги (6:0, 4:0), але і прикрі поразки, які не дали команді можливості вийти до стадії плей-оф.
- Я вже зазначав про роботу наших тренерів-селекціонерів. Велику роль відіграє авторитет фахівців – наша селекційна команда у складі Івана Фізера, Володимира Воробця та Василя Раца активно працюють у своїй царині.Головними принципами в їх роботі є: чудове знання ринку; особливості місця та тренерського штабу футбольних шкіл України; порядність – розрахунки з донорами, відповідні компенсації згідно з вимогами УАФ та УЄФА.
- Добрий сезон провели й доакадемічні групи академії. Як оцінюєте виступ команд цих вікових груп та які перспективи?
- Тут взагалі інший критерій, насамперед: залучення дітей до гри у футбол і формування принципів здорового способу життя; формування особистості, поєднання з командними пріоритетами; навчання базовим принципам ведення гри, де головна складова знайти і передати в академічні групи таланти, які вже розуміють принципи ігрової діяльності і технологію підготовки.
Щодо власне виступів команд у цих групах:
Разом з тренерським колективом є група вузькопрофільних спеціалістів, без яких технологічний процес не був би завершеним.
Тренери воротарів – Олег Фамулевич - академічні групи, Андрій Марковчин - доакадемічні групи - становлення воротарської школи, формування навичок; Тренер з фізичної підготовки – Михайло Мангур, який поєднує роботу масажиста та фізіотерапевта;
Науково-методичне забезпечення – Вячеслав Вакуленко, Роман Сенишин, Роман Герцовський; Медична служба – Максим Гаркуша, Юрій Омельченко; Психолог – Валерія Драгунова; Тренер з індивідуальної підготовки – Костянтин Кравченко.
Господарським службам: харчування, побут, поля, транспорт - за їх внесок в успішну роботу тренерів! Підсумок їх діяльності – професіоналізм і відповідальність, який є складовою успіху наших команд.
– Чим особлива ваша тренувальна методика?
Футбол – мультикультурне середовище, де паспорт всього лише документ, а гравці – представники різних соціальних, релігійних середовищ, тому в особливість підготовки в академічних групах входить:
У доакадемічних групах тренувальний процес формується за методом Корвера. Деталі, звісно, корпоративна таємниця МФА. До слова, всі ці аспекти сформовані в моїй монографії, яку я декларую та контролюю.
– Які виклики найвагоміші у вашій роботі?
- На жаль, відмічу юридична недосконалість документів, які декларує УАФ та МФА по трансферах і захисту гравців. Окрім того, у нас незавершена структура МФА – не маємо команди U-19 і професійної команди як у інших академій країни подібного рівня.
– При кожному новому відборі до лав МФА, юні гравці приходять до нас з бажанням стати професійними футболістами. Саме це мене тішить і надихає до праці у здійсненні цих мрій наших вихованців.
Насамкінець – бажаю всім миру, перемоги, гарно відпочити, відновити фізичні і психологічні сили для нових звершень в новому сезоні. Висловлюю низький уклін Збройним силам України за змогу жити та працювати в незалежній та вільній Україні!