Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Шмигаль озвучив суму, яка потрібна на покриття дефіциту закупівель зброї

Шмигаль озвучив суму, яка потрібна на покриття дефіциту закупівель зброї
ZN.UA • 4 переглядів • 1 хв читання

Під час 29-го засідання Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») українська делегація звернулася до міжнародних партнерів із низкою ключових ініціатив. Про це повідомив міністр оборони Денис Шмигаль, зазначивши, що головним пріоритетом залишаються системи протиповітряної оборони, зокрема Patriot і ракети-перехоплювачі до них.

США ініціюють новий формат співпраці з НАТО, що дозволить країнам Європи централізовано закуповувати американську зброю для України. Декілька держав уже підтвердили готовність приєднатися до фінансування.

Німеччина надає Україні п’ять ППО Patriot, передає понад 200 тисяч снарядів для Gepard та інвестує у виробництво українських дронів великої дальності.

Канада виділяє 20 млн CAD на обслуговування українських танків та продовжує участь у програмі підтримки ОПК України.

Нідерланди спрямовують 325 млн євро – зокрема 200 млн на перехоплювачі дронів і 125 млн на обслуговування винищувачів F-16.

Норвегія закладає у свій оборонний бюджет на 2025 рік 1 млрд євро на закупівлю дронів, з яких 400 млн спрямують українському виробнику.

Швеція готує черговий пакет допомоги, що включатиме артилерійське озброєння, ППО та техніку.

Україна звернула увагу партнерів на необхідність профінансувати закупівлі озброєння на суму $6 млрд у 2024 році. Ці кошти дозволять створити тисячі FPV-дронів, систем ППО та далекобійну зброю. Також порушувалося питання включення України до фінансування через програму SAFE у 2026 році.

Міністр оборони наголосив на важливості продовження санкційного тиску на російську економіку. Окремо було акцентовано на розширенні ініціативи «Будуємо з Україною», яка передбачає відкриття локальних виробництв у країнах-партнерах.

Зустріч організували міністри оборони Великої Британії та Німеччини – Джон Гілі та Борис Пісторіус. Участь у форматі взяли 52 держави й організації, включно з Генсеком НАТО Марком Рютте, представниками ЄС та керівниками оборонних відомств країн-партнерів.

Про те, як змінилась модель співпраці України з її західними партнерами в оборонно-промисловому комплексі (ОПК) - пише у статті "Як Україна та її партнери створюють нову модель оборонного виробництва" Олег Саркіц.

4