Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Сім з десяти українців в Чехії мають роботу – посол Зварич

Сім з десяти українців в Чехії мають роботу – посол Зварич
ZN.UA • 5 переглядів • 1 хв читання

Близько 70% українських громадян, які отримали тимчасовий захист у Чехії, офіційно працюють і роблять вагомий внесок у чеську економіку. Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Чехії Василь Зварич в інтерв’ю агентству "Укрінформ".

На сьогодні, за його даними, у Чехії проживає майже 370 тисяч біженців з України, які отримали тимчасовий захист. 280 тисяч з них - особи працездатного віку – 70% працевлаштовані.

«Цей показник один із найвищих серед країн Європи, що прийняли українських біженців», – підкреслив Зварич. Він додав, що завдяки сплаті податків та соціальних внесків українці приносять суттєві надходження до бюджету Чеської Республіки.

За даними уряду Чехії, лише минулого року сума податкових надходжень від українських громадян перевищила витрати на соціальні виплати на понад 250 мільйонів доларів. У першому кварталі 2025 року цей позитивний баланс уже досяг 130 мільйонів доларів, і до кінця року очікується ще більший результат.

Зварич зазначив, що багато українців працюють у галузях із хронічним дефіцитом кадрів, зокрема в освітніх закладах, лікарнях, а також у сфері технологій. Посольство запустило ініціативу «Солідарні навзаєм», яка висвітлює історії українців, що зуміли адаптуватися, підтвердити свої дипломи та отримати престижну роботу, особливо в галузях охорони здоров’я, ІТ та освіти.

«Наші співгромадяни не приїхали сюди за допомогою. Вони активно працюють, підтримують чеське суспільство й демонструють високий рівень професіоналізму», – наголосив посол.

Коментуючи передвиборчі кампанії деяких чеських політичних сил, які використовують тему українських біженців, Зварич назвав це маніпуляціями та спробами грати на емоціях виборців.

Нагадаємо, раніше президент Чехії Петр Павел заявив, що не може гарантувати продовження "чеської ініціативи" після парламентських виборів, які відбудуться 3-4 жовтня. За його словами, після цього уряд може змінитися, і передбачити пріоритети нової влади складно.

5