Loqal – новинний агрегатор Loqal
Спорт

Що таке кросплатформеність — визначення та найкращі кросплатформні ігри

Що таке кросплатформеність — визначення та найкращі кросплатформні ігри
Players • 4 переглядів • 1 хв читання

Зараз кросплатформеність гри є важливим фактором успіху, так як у гравців є великий вибір пристроїв, на яких вони можуть грати. Тож в цьому матеріалі ми детальніше поговоримо про кросплатформені ігри та їх переваги. 

Для початку треба зрозуміти що таке кросплатформеність. Якщо коротко, то це ігри, доступні на різних платформах, з актуальних зараз це: ПК, PlayStation 5, Xbox Series X/S і Nintendo Switch 2. Звісно, у деяких гравці залишаються більш старі версії консолей, такі як PlayStation 4 і Xbox One.

Але важливо пам’ятати, що не всі кросплатформені ігри дають можливість через онлайн режим грати з користувачем, який має інший пристрій (наприклад, у вас ПК, а у іншого гравця PlayStation 5). Для цього вам необхідно, щоб багатокористувацький режим гри також підтримував кросплеєр, це дозволяє користувачам різних платформ грати в одному лобі.

Якщо ми говоримо про кросплатформні обчислення, то тоді мова йде про апаратне або програмне забезпечення, яке може працювати на різних платформах (до прикладу macOS, Android, Linux).

Варто зазначити, що не існує єдиного визначення кросплатформності. Часто виходить так, що під кросплатформеністю розуміється і наявність кросплеєру.

Історія розвитку кросплатформених ігор почалася, ще в 90-х роках минулого століття. Першим серйозним проєктом з кросплеєм була Quake III Arena, в яку можна було грати разом на ПК і Dreamcast. Звісно, ця функція була не надто популярна, через різні технічні моменти та потужності пристроїв.

Тому більшу частину 00-х років 21 століття гравцям при виборі пристрою для гри потрібно було враховувати різні фактори. Наприклад, які ігри зараз актуальні для PS і Xbox, яким вони віддають перевагу, що більш доступно по ціні, на якому з пристроїв можна пограти з друзями в онлайні. Часто були випадки, що геймери мусили мати ПК і одну із консолей, щоб в них була більша бібліотека доступних ігор та можливостей зіграти з товаришами.

Все почалося змінюватися у 2010-х роках. Тоді почали активно розвиватися технології створення ігор і вони стали більш уніфікованими для різних платформ, значно покращилась інтернет-інфраструктура. Завдяки цьому все більше ігор були доступні на ПК, консолях і навіть мобільних пристроях.

Кардинальні зміни у розвитку кросплатформених ігор відбулися з виходом Fortnite. «Королівська битва» стала надзвичайно популярною завдяки тому, що дозволяє гравцям грати разом незалежно від девайсу, який вони використовують. Це показало компаніям перспективи кросплатформеності і вже сьогодні, майже всі нові багатокористувацькі ігри підтримують кросплеєр. 

Зараз майже всі нові ігри підтримують кросплатформеність, так як розробники розуміють, що завдяки цьому вони розширюють кількість потенційних покупців їх проєкту. Звісно, Sony і Nintendo продовжують випускати свої ігри ексклюзивно для своїх платформ. Але у випадку Sony, то все частіше компанія почала робити ПК-порти своїх ексклюзивів.

Ще більшою перевагою є наявність у кросплатформеній грі кросплеєру. Це дозволяє користувачам різних платформ змагатися між собою в багатокористувацьких режимах, або грати в одній команді в лобі або на одному сервері. 

Звісно, не треба забувати про наявність перехресних збережень. Це дозволяє проходити гру на одному з пристроїв, а потім продовжити ігровий процес вже на іншому девайсі. Тільки вам не потрібно починати спочатку, завдяки міжплатформеному збереженню ви можете продовжити з того місця, на якому зупинилися.

Тож, ми можемо констатувати, що багатоплатформність гри є перевагою для видавця, бо це дозволить продати більше копій і зробить проєкт доступним для більшої аудиторії. Також це плюс для гравця, якому не треба мати ПК, Xbox і PlayStation одночасно, достатньо лише одного пристрою і підтримки кросплатформеності.

Звісно, з багатоплатформними іграми не все так ідеально. Іноді в онлайн-режимах гравці, які використовують клавіатуру і мишку мають перевагу над гравцями з геймпадами. Ще часто зустрічаються випадки, що у користувачів на консолях є автодоведення прицілу, що дозволяє гравцеві бути більш влучним і створює певний дисбаланс.

Головною проблемою кросплатформених ігор є недовіра до гравців на ПК. Це викликане тим, що геймери можуть використовувати чити та різний допоміжний софт, що унеможливлює дотримання принципу чесної гри. Звісно розробники розуміють всі недоліки та переваги цих ігор, тому наприклад, зараз гравець на PlayStation 5 може в налаштуваннях відключити кросплатформені функції та грати лише з користувачами PS5. 

Ми зібрали для вас п’ятірку, до якої увійшли найкращі кросплатформні ігри. В цих тайтлах ви зможете весело провести час з друзями без необхідності мати однакову ігрову платформу.

Почнемо ми цей перелік з усім відомої гри Minecraft. Цей проєкт дає можливість втілити свої будівничі фантазії у відкритому світі, який складається з кубів. Тут ви можете грати на всіх актуальних платформах: ПК, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch.

Тільки важливо пам’ятати, що кросплатформена гра доступна лише для версії Bedrock. Це видання відрізняється від Java Edition меншою кількість кастомного контенту та відсутністю чималої кількості модів.

Rocket League дозволяє вам з друзями змагатися в швидких онлайн-матчах, де ви керуєте машинами і маєте забити м'яч у ворота суперників. При цьому завдяки Epic ID є повна синхронізація акаунту. Гра доступна на ПК (Epic Games Store), PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch.

З недоліків відзначають лише відсутність голосового чату під час кросплатформеної гри та обмежений текстовий чат.

«Королівська битва» Apex Legends була розроблена студією Respawn Entertainment і вийшла у далекому 2019 року. Тут вашому загону із трьох людей треба шукати спорядження та зброю, щоб вижити в сутичках з іншими гравцями, а також залишатися в межах зони. 

Гра доступна на ПК, PlayStation 4 і 5, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox X/S. Завдяки своїй кросплатформеності, Apex Legends є однією із найпопулярніших ігор у своєму жанрі і має більше 100 млн гравців.

Всі фанати відеоігор знають франшизу шутерів Call of Duty від компанії Activision. В пік популярності «королівських битв» розробники вирішили створити свою на основі вже відомої серії, так вийшла Warzone. 

Геймплей доволі стандартний, ви маєте залишитися єдиною командою на мапі. Пограти у Warzone можна на ПК, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 4 і 5. 

Кросплатформеність зробила гру доволі популярною в світі, але не без проблем. Головним недоліком є використання гравцями на ПК читів і це зустрічається дуже часто, що заважає отримувати задоволення від гри і розробники отримують велику кількість хейту через це.

Звісно для багатьох найкращою кросплатформеною грою є Fortnite. Гра від Epic Games стала одним із головних хітів у 2018-2019 роках, чому сильно посприяла її доступність на ПК, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 4 і 5, Nintendo Switch, Android, iOS і iPadOS. 

При цьому і зараз Fortnite залишається популярною «королівською битвою», яка постійно отримує новий контент від розробників. В грі проходили онлайн виступи реперів Travis Scott і Емінема, співачки Аріани Гранде, ді-джея Marshmello і ряду інших виконавців. Також відбуваються колаборації з відомими брендами та франшизами, такими як: DC, Marvel, «Зоряні війни», God of War, Ferrari, «Наруто» та багато інших. 

З цього можна зробити висновок, що зараз кросплатформеність є одним із ключових факторів успіху гри. У гравців немає необхідності мати відразу декілька девайсів, а видавець отримує ширшу аудиторію для реалізації своїх ігор. Про це навіть свідчить те, що Xbox все частіше портують свої ігри і на консолі PlayStation. 

Проект вийшов за підтримкою Lorgar — міжнародний бренд ігрових аксесуарів для геймерів та стрімерів, покликаних вивести ваш ігровий досвід на новий рівень. Місія бренду — надати кожному геймеру живі та захоплюючі емоції від гри на високоякісних пристроях, натхненних запитами найкращих геймерів. 

Lorgar успішно вийшов на ринок у 2022 році. Продуктове портфоліо включає товари для вибагливих геймерів, стримерів та контент-кріейторів. Ознайомитись з асортиментом можна за посиланнями: lorgar.ua.  

Бренд Lorgar належить ASBISc Enterprises Plc., одному з провідних дистриб’юторів ІТ-продуктів на ринках EMEA.

4