16 липня православні віряни вшановують пам’ять святого священномученика Атеногена та десяти його учнів. Також сьогодні в Україні відзначають професійне свято — День бухгалтера. Країна проживає вже 1239-й день повномасштабної війни. Які існують традиції та заборони у цей день – розповість «Наше місто».
У православному церковному календарі для тих, хто дотримується новоюліанського стилю, 16 липня присвячене пам’яті мученика Афіногена та десяти його учнів. Ці християни зазнали жорстоких переслідувань за віру і залишилися вірними Христу до самого кінця. Також сьогодні згадують Іоанна Вишенського — подвижника, філософа і богослова, який прославився глибокими духовними творами. Йому моляться з проханнями про зміцнення віри, духовне просвітлення та допомогу у складних життєвих рішеннях.
За старим стилем, церковний календар шанує патріарха Анатолія Царгородського та мученика Якинта.
16 липня також має екологічне забарвлення — це Всесвітній день змій. Екологи нагадують: ці тварини, попри страх і стереотипи, є важливою частиною екосистеми, допомагають контролювати популяції гризунів та зберігати природний баланс. Окрім того, сьогодні — День морських свинок, День PR-фахівця та День хот-дога.
Для України ця дата має історичне значення — у 1990 році Верховна Рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет. Цей день став символом прагнення українців до незалежності.
Не менш важливий і професійний аспект — День бухгалтера. Фахівців цієї сфери вітають за відповідальність, точність та щоденну невидиму працю, яка тримає економіку на плаву.
Серед відомих іменинників — письменник Василь Барка, поет Володимир Шовковитний, акторка Ада Роговцева, гімнастка Ганна Різатдінова, а також захисники України Сергій Котенко і Юрій Коваленко.
Комарі та мошки літають зграями – до дощу або вологої погоди. Якщо вродило багато щавлю, то зима буде суворою. У полях з’явилося багато мишей – до ранньої і затяжної зими.
16 липня – 21 місячний день, Місяць у знаку Риби, перехід в знак Овен.
Енергії дня сприяють успіху у ділових і романтичних стосунках, приємним подорожам. Цього дня треба старатися бути на свіжому повітрі, заряджатися енергією вітру, сприятливо купатися в холодній воді.
Сіють шпинат, коріандр, пекінську капусту. Також рекомендується садити розсаду суниці. Проводять профілактичну обробку від хвороб і загроз фітофтори та борошнистої роси. Cтрижка в цей день залучить красу й благополуччя.
Раніше ми писали, чому не можна тримати вдома порожні банки: прикмета, яка вражає.
Також говорили, що на Дніпропетровщині розплодилися стародавні багатоніжки.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна