Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

SES придбала Intelsat для посилення супутникового зв’язку

SES придбала Intelsat для посилення супутникового зв’язку
HiTech.Expert • 3 переглядів • 1 хв читання

Сьогодні компанія SES оголосила про успішне завершення угоди з придбання Intelsat. Це злиття створює потужного глобального оператора супутникового зв’язку, який має розширене угруповання зі 120 супутників на двох орбітах: геостаціонарній (GEO) та середній навколоземній (MEO). Нова компанія також матиме доступ до угруповань супутників на низькій навколоземній орбіті (LEO), що дозволить їй надавати ще кращі послуги своїм клієнтам.

Об’єднана компанія SES володіє флотом із близько 90 GEO-супутників і майже 30 MEO-супутників, а також має стратегічний доступ до LEO-супутників. Це, у поєднанні з розгалуженою наземною мережею, дозволяє SES надавати послуги зв’язку, використовуючи широкий спектр смуг, включаючи C-, Ku-, Ka-, військові Ka- та X-діапазони, а також надвисокі частоти.

Ця розширена інфраструктура дозволить SES пропонувати клієнтам преміум-сервіси та індивідуальні рішення. Після повної інтеграції всіх активів і мереж, SES посилить свої конкурентні позиції, щоб ефективніше задовольняти зростаючі потреби урядів, авіаційної та морської галузей, а також засобів масової інформації по всьому світу.

Угода значно зміцнює фінансову базу SES. Прогнозований дохід компанії складе 3,7 млрд євро з сукупним річним темпом зростання (CAGR) на рівні від низьких до середніх однозначних цифр (2024–2028 рр.). Очікується, що сукупний скоригований показник EBITDA об’єднаної компанії досягне 1,8 млрд євро, зростаючи на рівні середнього однозначного показника CAGR, включаючи синергетичний ефект (2024-2028 рр.). Компанія планує генерувати скоригований вільний грошовий потік у розмірі понад 1 млрд євро до 2027-2028 рр. (до IRIS2).

Фінансова стабільність підкріплюється сукупним портфелем замовлень на суму понад 8 млрд євро, що забезпечує прогнозованість майбутніх надходжень. SES має намір зберегти дисциплінований підхід до інвестицій у майбутнє зростання, з річними капітальними витратами в середньому на рівні 600–650 млн євро на період 2025–2028 рр., без урахування програми IRIS2. Це дозволить компанії зміцнювати свою мережу та освоювати нові перспективні ринки, такі як Інтернет речей (IoT), прямий зв’язок з пристроями, міжсупутникова передача даних, космічна ситуаційна обізнаність та квантовий розподіл ключів.

Завдяки об’єднанню, SES розраховує отримати значний синергетичний ефект із загальним чистим поточним доходом у розмірі 2,4 млрд євро, що відповідає річному показнику приблизно 370 млн євро. При цьому 70% цих заощаджень планується досягти протягом трьох років після завершення угоди. Економія буде досягнута в основному за рахунок раціоналізації операційної діяльності, оптимізації витрат на потужності та підвищення ефективності закупівель, а також завдяки стратегічній інтеграції супутникових угруповань і наземної інфраструктури.

Адель Аль-Салех, генеральний директор SES, зазначив: «Сьогодні ми не просто об’єднуємо дві компанії — ми створюємо більш потужну компанію, розбудовану з розрахунком на майбутнє… Наша мета чітка: зростати, займати провідні позиції на ринках з високим потенціалом і формувати майбутнє нашої галузі».

Штаб-квартира SES залишається в Люксембурзі, а акції компанії торгуються на фондових біржах Парижа та Люксембургу (тікер: SESG). Компанія також має значну присутність у США, де її головний північноамериканський офіс розташований у Макліні, штат Вірджинія.

3