Сергію Курченку та російським посадовцям оголошено заочну підозру у розграбуванні українських підприємств на окупованих територіях.
Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора повідомили про заочну підозру Сергію Курченку та групі високопосадовців з рф у справі про незаконне захоплення та експлуатацію українських підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини.
За даними слідства, протягом 2017–2021 років підозрювані здійснили масштабне "привласнення" понад десятка об’єктів вугільної, металургійної та коксохімічної промисловості.
"Після "приватизації" підприємств вони незаконно використовували потужності цих комплексів, а також здійснювали видобуток і вивезення корисних копалин, розграбовуючи українські ресурси", — повідомили в СБУ. Зловмисники незаконно постачали видобуті копалини до рф та інших країн.
У результаті протиправної діяльності з тимчасово окупованих територій було вивезено:
СБУ встановила, що сировина незаконно постачалася до рф та третіх країн.
До злочинної групи, окрім Сергія Курченка, входять також:
На основі зібраних доказів усім фігурантам справи повідомлено про заочну підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України — воєнні злочини, пов’язані з розграбуванням національних цінностей на окупованих територіях, вчинені організованою групою осіб.
Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.
Розслідування триває. СБУ та ОГП вживають комплексних заходів для притягнення зловмисників до відповідальності.
Нагадаємо, Сергій Курченко народився у Харкові, йому 38 років. Після Євромайдану Курченко поїхав до Москви. У 2018 році Генпрокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо Курченка за підозрою в розкраданні зрідженого газу на суму 2,2 мільярда гривень. 19 березня 2021 року Рада національної безпеки та оборони України ввела щодо Курченка максимальні санкції. Восени 2022 року Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій для Курченка на 10 років.
Як писав KHARKIV Today, у харківського олігарха-втікача знайшли бізнес на Чукотці. Курченко отримує гроші з видобутку вугілля.
За умови повного або часткового відтворення матеріалів пряме гіперпосилання на KHARKIV Today обов'язкове.
© 2006-2025 "KharkivToday". Усі права захищені.