Зловмисники активно розсилають фішингові повідомлення з підробленими посиланнями. У текстах йдеться про начебто заблоковані банківські картки, обіцяну грошову допомогу або зламані облікові записи в соціальних мережах. Як вберегти свої дані від шахраїв – читайте в матеріалі «Наше місто».
Правоохоронці попереджають про поширення фішингових схем, у яких громадянам надсилають повідомлення з пропозицією перейти за посиланням і ввести особисті дані нібито для підтвердження інформації. У результаті шахраї отримують доступ до фінансів або облікових записів користувачів.
Такий спосіб шахрайства є одним із найрозповсюдженіших видів кіберзлочинів. Зловмисники маскуються під представників банків, державних установ або соцмереж, аби заволодіти паролями, логінами, даними банківських карток або SIM-карт.
Фахівці закликають не переходити за підозрілими посиланнями, блокувати й скаржитися на підозрілі джерела, не розголошувати конфіденційну інформацію, використовувати складні й унікальні паролі, а також увімкнути двофакторну автентифікацію, де це можливо. Також рекомендують захищати мобільний номер, заборонивши віддалений перевипуск SIM-карт або перейшовши на контрактне обслуговування. Усі додатки варто завантажувати тільки з офіційних джерел, регулярно оновлювати систему та користуватися антивірусами.
У разі потрапляння на шахрайську схему рекомендується негайно звернутися за номером 102 або на сайт кіберполіції: cyberpolice.gov.ua.
Раніше ми писали, як визначити, що вам телефонують шахраї: головні ознаки.
Ми писали, у Дніпрі активізувалися шахраї, які видають себе за контролерів ДТЕК.
Також ми писали, розсилають фальшиві платіжки за комуналку: шахраї придумали нову схему виманювання грошей.