НАБУ та САП відреагували на акції, що ввечері 22 липня відбулися у столиці та в різних містах України на знак протесту проти ухвалення законопроєкту, що значно обмежує незалежність антикорупційних органів. Повідомлення зі словами подяки Антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура опублікували на своїх сторінках у соціальних мережах.
"Колектив НАБУ щиро вражений підтримкою, яку ми сьогодні побачили під час спонтанних заходів у багатьох містах країни. Ми вдячні кожному. Це для нас дуже важливо — і дуже відчутно", — йдеться у повідомленні НАБУ.
Там додали, що сприймають підтримку як знак довіри до інституції і пообіцяли зробити все, аби її виправдати.В НАБУ також звернули увагу на те, що рішучу позицію під час акцій протесту висловила молодь.
"Особливо вразила рішуча позиція молоді — майбутнього країни, заради якого ми працюємо. Ми продовжимо працювати і надалі відстоювати нашу незалежність розслідувань від втручань", — наголосили в Бюро.
У САП також подякували українському народу за підтримку.
"Попри шалений тиск та ганебні рішення ми продовжуємо боротися за справедливість, чесність та гідність. Ми вдячні кожному, хто приєднався до заходів на підтримку антикорупційних органів! Ми цінуємо кожен голос!", — йдеться у повідомленні.
У відомстві наголосили, що наразі першочерговою метою є відстояти незалежність САП та НАБУ.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12414, яким фактично ліквідовується незалежність САП та, відповідно, НАБУ. Згідно зі сторінкою на сайті парламенту, документ вже повернули до ВРУ з підписом глави держави.
У Єврокомісії заявили, що наразі в Євросоюзі не обговорюють питання зупинки фінансування України, але ЄС занепокоєний ситуацією з НАБУ та САП. Джерела ZN.UA повідомляли, що сьогоднішнє рішення Ради безумовно вплине на результат щорічного оцінювання прогресу країн, що претендують на членство у ЄС. Його Єврокомісія проводитиме наприкінці жовтня.
Чому саме тепер Банкова злетіла з котушок? У чому силовики Зеленського звинуватили НАБУ й САП, щоб прикрити політичну операцію ліквідації незалежності антикорблоку? Як ручний парламент реалізував сценарій влади, який давно розроблявся на Банковій? І чи є ще у Зеленського шанс відмотати назад це чорне для України кіно?
Відповіді у статті «Облава на НАБУ й САП. Президент Зеленський за крок до авторитаризму» дає редактор відділу внутрішньої політики Інна Ведернікова.