На даний час до 1,5 мільйона українців працюють у офіційній і (найчастіше) неофіційній «гіг-економіці», і 12,1% міського та 35,9% сільського населення. Близько 2,2–2,5 мільйона осіб узагалі зайняті неформально. Це свідчить про високий запит на гнучкість та адаптивність українського ринку праці. Про це пише Андрій Длігач, голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України, керівник проєкту «Голос Громадянського суспільства», в статті "Стратегії ринку праці, які можуть зробити Україну сильною".
"У цьому контексті нам необхідно модернізувати трудове законодавство, щоб легалізувати та забезпечити соціальний захист цих форматів зайнятості. Паралельно слід інвестувати у цифрову інфраструктуру, щоб розширити доступ до високошвидкісного Інтернету до понад 90% населення вже 2025 року", - пише автор.
За його словами, це дасть можливість не лише легалізувати значну частину тіньової економіки, збільшивши податкові надходження, а й розширити економічну активність. Завдяки гнучкості та доступності дистанційних вакансій, ми можемо залучити додатково 0,5–1 мільйон осіб — матерів із дітьми, людей старшого віку, жителів віддалених регіонів — до офіційної зайнятості, підвищуючи їхню продуктивність через доступ до цифрових інструментів та освітніх ресурсів.
Гіг-економіка (англ. gig economy) - це модель ринку праці, в якій переважають короткострокові, гнучкі форми зайнятості. Вона характеризується виконанням разових замовлень або проєктів, переважно через цифрові платформи, замість традиційних довгострокових трудових відносин.
З іншими статтями автора можна ознайомитися за посиланням.