Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Рютте назвав причини, чому США не вигідно виходити із НАТО

Рютте назвав причини, чому США не вигідно виходити із НАТО
ZN.UA • 20 переглядів • 1 хв читання

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте заявив, що є щонайменше три моменти, через які США не можуть вийти з НАТО чи зупинити активну діяльність в організації, і всі вони пов’язані з безпекою країни.

«Якщо ви хочете захистити США, ви повинні переконатися в безпеці трьох речей. Вам потрібна безпечна Арктика, тому що вона відкрита, і китайці та росіяни плавають через неї. Вам потрібна безпечна Атлантика, тому що це ваше море; це критично важливо. І вам потрібна безпечна Європа, тому що Росія тут, і Росія перебудовується неймовірними темпами — не для того, щоб напасти на Норвегію, а щоб зрештою напасти на США. Якщо Арктика, якщо Атлантичний океан, якщо Європа не безпечні, у США буде велика проблема», - заявив Рютте в інтерв’ю New York Times.

На його думку, президент США Дональд Трамп, попри всі свої заяви, усвідомлює всі ці аспекти, а також необхідність подбати про безпеку в Індо-Тихоокеанському регіоні. Водночас генсек погодився, що тривалий час Європа недостатньо вкладалась у спільну оборону.

Рютте зазначив, що Росія здатна виробляти втричі більше боєприпасів за три місяці, ніж усе НАТО за рік, тому НАТО не зможе захистити себе, якщо виділятиме на оборону 2% від ВВП, як раніше.

«Нам потрібно розвивати оборонно-промислову базу. Нам потрібно витрачати гроші на кібербезпеку, на гібридну оборону. Нам потрібно підготувати наші суспільства загалом до того, що виходить за межі військової діяльності. Це додаткові 1,5%, які ведуть до 5% на оборону. Так, це величезні витрати. Але якщо ми цього не зробимо, нам доведеться вивчити російську мову», — заявив він.

Нагадаємо, під час саміту НАТО у Гаазі країни-члени Альянсу погодилися збільшити витрати на оборону до 5% ВВП. Раніше Трамп неодноразово критикував європейських союзників за недостатні видатки.

Детальніше про результати гаазького саміту для України читайте у статті Володимира Кравченка "Трампізація НАТО: що отримала Україна та що побачив Путін" на ZN.UA. 

20