Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Рідкісні морські мисливці знову біля берегів Одеси: стережіться хвоста з шипом

Рідкісні морські мисливці знову біля берегів Одеси: стережіться хвоста з шипом
Одеське Життя • 6 переглядів • 1 хв читання

Про це повідомили на сторінці Національного природного парку «Тузловські лимани» у Facebook.

Як розповіли у Нацпарку, свою «котячу» назву цей скат отримав завдяки особливій тактиці полювання: він вистежує здобич, тихо ховаючись на дні й затаївшись, як кіт, а потім кидається на неї і з’їдає.

Назву «хвостокол» скат отримав через особливість своєї будови: у його хвості є шип із зазубринами по краях, який служить для захисту. Укол цим шипом може бути болючим і навіть небезпечним.

Довжина тіла ската-хвостокола може сягати в середньому від 0,8 до 2,5 м, а вага — 4,5–22 кг. Характерною рисою цих риб є форма тіла, що нагадує правильний ромб і закінчується хвостом у вигляді батога. Очі морського кота мають квасолеподібну форму, а на голові помітні білі плями. Щелепи озброєні рядами широких, тупих зубів, які дозволяють ефективно розгризати мушлі молюсків.

Завдяки своїй маскувальній забарвленості під час полювання ці морські мешканці практично непомітні. Їхній раціон складається з дрібної риби, крабів і креветок. Самка морського кота зазвичай народжує від 4 до 12 живих малюків.

Як правило, скати мають спокійний характер, однак вони можуть бути небезпечними, якщо на них наступити або намагатися взяти до рук. Удар шипом — їхня природна реакція на загрозу. Водночас ці тварини не люблять гучних місць і уникають компанії людей, що купаються.

Раніше в Одеській області врятували від браконьєрів раків і бичків.

6