Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроєкт №12414, згідно з якими Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) стають залежними від рішень генерального прокурора. Наразі це незалежні антикорупційні інституції.
Джерело: трансляція засідання парламенту, народний депутат Ярослав Железняк у Telegram
Деталі: За відповідний законопроєкт з правками проголосували 263 народних обранця, зокрема, від фракцій:
"Платформа за життя та мир" — 18;
Ряд народних депутатів перед голосування за законопроєкт заблокували трибуну. Як пояснив народний депутат Ярослав Железняк, це "єдиний варіант, як це можна хоч теоретично зупинити" прийняття законопроєкту.
Перед цим комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав зміни до Кримінального процесуального кодексу (КПК), згідно з якими НАБУ та САП можуть стати залежними від рішень генерального прокурора. Наразі це незалежні антикорупційні інституції.
На засіданні комітету вранці 22 липня народні депутати рекомендували парламенту ухвалити в другому читанні законопроєкт №12414, який передбачає внесення змін до КПК, із комітетськими пропозиціями.
Серед іншого парламентарі пропонують ухвалити документ зі змінами, в результаті ухвалення яких генпрокурор зможе:
Голова комітету Сергій Іонушас, його перший заступник Андрій Осадчук, а також керівник профільного підкомітету з питань кримінального законодавства і протидії злочинності Олександр Бакумов не були присутні на засіданні.
Більшість членів комітету дізналися про проведення зібрання і ухвалені під час нього рішення постфактум.
У НАБУ та САП вважають, що законопроєкт №12414, який підтримав комітет Ради, фактично знищить незалежність САП та підпорядковує діяльність НАБУ і САП генеральному прокурору.
Знати більше: Антиантикорупційна спецоперація. Що стоїть за обшуками в НАБУ