Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Раціональна благодійність: як у Дніпрі підтримують військо та створюють освітні можливості для молоді

Раціональна благодійність: як у Дніпрі підтримують військо та створюють освітні можливості для молоді
Наше місто • 12 переглядів • 1 хв читання

12 липня відзначається Всесвітній день надії, яка вкрай важлива саме зараз. Безліч проблем та викликів вимагають нових рішень у відповідь. Одне з них – благодійність, яка стала прикметою нашого часу. Практика доводить: добрі справи мають бути впорядкованими, системними та добре організованими, саме так можна досягти результату, пише “Наше місто”. 

До 16 липня у Дніпрі триває збір заявок у межах чергового етапу міської Програми співфінансування проєктів на підтримку Сил безпеки і оборони України. Ця ініціатива реалізується за підтримки  міської влади та є яскравим прикладом раціональної та чітко організованої благодійності. Завдяки ефективній організації та ретельному відбору підтримуються саме ті проєкти, які можуть бути вправно реалізовані та принести користь захисникам. А отже – і всім громадянам, про безпеку яких щоденно дбають оборонці.

Брати участь у Програмі можуть зареєстровані благодійні фонди, громадські організації, підприємці (ФОП), юридичні особи. Вони можуть запропонувати  дієві та ефективні проєкти, спрямовані на підтримку наших захисників. Зокрема, це може бути придбання безпілотних апаратів, засобів зв’язку, амуніції, техніки та ін. Усі проєкти мають бути підтверджені офіційними запитами від військових підрозділів. А благодійники мають підтвердити наявність власних коштів для участі.

Бюджет нинішнього етапу програми складає майже 41 млн грн, ці ресурси розподіляються на два типи проєктів, які передбачені у конкурсі – великі і малі.

Так, вартість малих проєктів – від 500 тис. грн до 1 млн грн,  при цьому благодійник має забезпечити співфінансування на рівні не менше 25%. 

– Тобто, якщо у вас заявка на 500 тисяч грн від військових, то варто мати на власному рахунку щонайменше 25 відсотків, тобто 125 000 грн. А решту коштів для реалізації проєкту забезпечує міська рада, – пояснює Юлія Павлюк, директорка департаменту інноваційного розвитку  міськради. 

– Приміром, у межах проєкту благодійник может придбати один дрон, а місцева влада додасть ще кілька” – пояснює сутність програми секретар міської ради Дніпра Олександр Санжара. 

Вартість великих проєктів може складати від одного і до 10 млн грн, при цьому рівень співфінансування має бути не менше 50% від загальної суми заявки.

– Заявки від благодійників приймаються до 16 липня. Усі запропоновані проєкти будуть занесені в рейтингову таблицю. Ті пропозиції,  де передбачено найвищий відсоток співфінансування від благодійників, будуть на перших місцях, пояснює Юлія Павлюк.

Детальну інформацію можна отримати за посиланням, тел. для довідок: 093 093 97 00. 

Міська Програма співфінансування проєктів на підтримку Сил безпеки і оборони України працює і приносить суттєві результати.

Так, навесні цього року завдяки програмі 100 FPV-дронів було надано для 25 Січеславської окремої повітряно-десантної бригади.

– Це справді дуже потрібна допомога — дронів ніколи не буває забагато. Чим їх більше, тим краще! Це врятовані життя, — зазначив військовий 25 бригади Ігор.

З такою важливою ініціативою виступила благодійна організація «Сприяння 25-й окремій повітряно-десантній Січеславській бригаді». Саме вона стала переможцем двох етапів конкурсу в минулому році. Завдяки співпраці з міською радою їм вдалося закупити та передати на фронт 100 FPV-дронів із нічними камерами та акумуляторами підвищеної ємності.

– Відчувалась реальна підтримка, співпраця була конструктивною. Якщо хтось боїться бюрократії — дарма. Усе чітко, зрозуміло й з допомогою на кожному етапі», — розповів голова БО БФ «Сприяння 25-й окремій повітряно-десантній Січеславській бригаді» Віктор Кучинський.

У Дніпрі випускники міського юридичного ліцею створили  Благодійний Фонд імені Тетяни Духовної, яка заснувала навчальний заклад та була його першим директором. Фонд вже працює та надає талановитим ліцеїстам-випускникам стипендії для отримання вищої освіти у кращих ВНЗ країни. 

Ініціаторами створення Фонду виступили випускники ліцею, які досягли успіхів у юридичній сфері та бізнесі: це Антон Полікарпов (Managing Partner у Polikarpov Law Firm), Юрій Нечаєв (партнер юридичної компанії Avellum), Владислав Гейвандов, Владислав Кисіль (партнер KPD Consulting Law Firm), бізнесмен Ігор Весновський. Очолила БФ Інна Яремчук – донька Тетяни Духовної та випускниця юридичного ліцею.

– Коли я прийшов до Міського юридичного ліцею, зрозумів, що це – абсолютно інший заклад, де до кожного ставляться з повагою та цінують як людину, – згадує  Антон Полікарпов, один із засновників БФ, випускник юрліцею. – Директором була Тетяна Духовна. Видатна людина, мудра жінка, вона змогла у 90-х роках з юридичного гуртка, завдяки власній харизмі і цілеспрямованості, відкрити навчальний заклад для 10-11 класів з викладанням права.

Ентузіазм та завзяття свого часу допомогли створити ліцей, а зараз – заснувати благодійний фонд та реалізувати перший проєкт – конкурс серед ліцеїстів-випускників на здобуття стипендій ім.Тетяни Духовної.

– Для нас було важливим реалізувати ідею іменної стипендії не як одноразову акцію, а як довгострокову програму, яка б мала позитивний вплив протягом десятиліть. Тут ми лише брали приклад з Тетяни Духовної. Адже створений нею ліцей працює вже четверте десятиліття, – зазначає Юрій Нечаєв, партнер юридичної компанії Avellum, випускник ліцею і один із засновників Благодійного фонду

Заявки на участь у конкурс подали 5 молодих людей. Під час відбору конкурсна комісія взяла до уваги навчальні досягнення претендентів, активність у ліцейському житті, успіхи на предметних олімпіадах і змаганнях від Малої академії наук. Також ліцеїсти підготували власні есе на складну правову тему Summum ius, summa injuria – “Найвищий закон – найвища несправедливість”, склали мотиваційні листи, а також пройшли співбесіди з комісією.

У підсумку було визначено трьох переможців: це ліцеїсти – випускники  Артем Апанасенко, Єлизавета Новікова та Артем Чечковський.

– Я сприймав участь у конкурсі як випробування, щоб перевірити себе та отримати корисний досвід. Мене приємно здивував сам факт існування стипендії і те, що випускники самоорганізувались, аби продовжити справу Тетяни Духовної, – зазначив Артем Чечковський.

Переможці конкурсу отримали іменні стипендії по 180 тис.грн кожна. Кошти зібрали меценати, небайдужі випускники ліцею минулих років. Це дозволить молодим людям розпочати навчання за контрактом у провідних ВНЗ України з юридичним напрямом, таких як Київський національний університет ім.Тараса Шевченка, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національний університет ”Києво-Могилянська академія”, Український католицький університет (УКУ).  У разі вступу на бюджетну форму навчання стипендіати  отримуватимуть щомісячну підтримку для покриття витрат на проживання та навчальні матеріали.

 – Для мене та усіх учасників стипендія була дуже приємною несподіванкою, – каже Артем Апанасенко. – Гордість бере від розуміння, що ліцей створює спільноту, здатну до досягнень, зокрема – заснування стипендіальної програми для випускників.

– Це визнання додає віри у власні сили та мотивує ще більше працювати над собою, – зазначає Єлизавета Новікова. –  Для мене це – доказ, що є українська спільнота, яка може підтримати молодь та вірить у її потенціал. Особливо цінним є те, що ініціатива йде від випускників нашого ліцею.

Засновники БФ, викладачі ліцею, батьки ліцеїстів вдячні за допомогу меценатам та доброчинцям. Важливо, що люди, які свого часу отримали освіту в ліцеї, зараз підтримують нове покоління ліцеїстів, мотивують молодих людей навчатися та опановувати професію юриста.

– Я дуже щаслива, що нам вдалося!  — зазначила Інна Яремчук, керівниця Благодійного фонду імені Тетяни Духовної. – Дуже добре, що більшість меценатів — випускники ліцею.

У планах БФ – гуртування спільноти випускників ліцею та підтримка молодого покоління ліцеїстів – майбутніх українських юристів.

– В наших планах також розширити цю ініціативу, створивши цілу екосистему, – зазначає Юрій Нечаєв. – Крім власне стипендіального конкурсу маємо намір налагодити регулярні тренінги для ліцеїстів – як від партнерських університетів, так і від практикуючих юристів, підтримувати спільноту «друзів стипендії», які мають можливість і бажання долчатися до нашої ініціативу – донатами, участю в наших заходах тощо. До речі, вже створено відповідну групу в вайбері і ми заохочуємо всіх бажаючих до неї приєднуватися. Сукупність цих заходів має підвищити як рівень знань і навичок самих ліцеїстів, так і престижність навчання в ліцеї. Як результат, кількість і рівень учасників стипендіального конкурсу буде постійно зростати, а ми зі свого боку будемо прагнути збільшувати кількість стипендій, доступних для переможців конкурсу.

– Аби допомогти дітям, що хочуть навчатись, але з фінансових причин не можуть собі дозволити вивчати право у кращих ВНЗ України, прошу підтримати нашу ініціативу, – зазначає один із засновників фонду Антон Полікарпов.Фото міської ради Дніпра, героїв матеріалу

Категорія: Важливо, Війна, Влада, Новини Дніпра, Освіта, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: Війна, Головне, Дніпро, Новини Дніпра, Україна Росія війна

12