Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів ухвалила рішення про звільнення 41-річного Олександра Малєєва, заступника керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури, після публічного розголосу про його спосіб життя. Причиною стала участь його теперішньої дружини та колишньої у телевізійному проєкті «Супермама», де вони розповіли про дорогі витрати та елітне житло, не відображене у деклараціях чиновника.
Журналісти «Слідства.Інфо» повідомили, що Малєєв не декларував оренду будинку під Києвом, що може коштувати близько трьох тисяч доларів щомісяця. У декларації за 2024 рік прокурор зазначив наявність трьох автомобілів, нерухомість у столиці та в Одеській області: дві квартири, нежитлове приміщення, ще дві орендовані квартири в Києві та Одесі. У квітні 2025 року родина завершила будівництво нового будинку на 90 м² в Одесі. За рік прокурор задекларував дохід у 1,4 млн гривень, а на рахунках зберігав понад пів мільйона гривень та 2,5 тисячі доларів готівкою.
У згаданому телешоу дружина Малєєва Ганна розповіла про орендований будинок у Бучі площею 130 м². Вона також зазначила, що їхня сім’я мешкає поперемінно в Києві та Одесі, а сама понад 20 років працює викладачкою в Одеській юридичній академії.
У програмі взяла участь і колишня дружина прокурора Тетяна, яка виховує двох їхніх спільних дітей. Вона повідомила, що Малєєв оплачує їй квартиру за 15 тис. грн та щомісячно перераховує ще 30 тис. грн. Ці витрати також не були внесені в декларацію.
Сам прокурор у передачі назвав свою діяльність «творчою роботою» та жартома зазначив, що йому «заздрять», бо він підтримує нормальні стосунки з обома жінками.
Окрім цього, журналісти з’ясували, що прокурор не задекларував витрати на пологи його дружини у США. За словами Ганни Малєєвої, вона народила дитину в Америці, щоб донька отримала громадянство США. Вартість медичних послуг, за її словами, покрив американський уряд.
Цей випадок став прикладом того, як публічне життя чиновників і нехтування вимогами прозорості можуть обернутися звільненням.
Раніше повідомлялося про те, що в Україні три роки поспіль планують піднімати мінімальну зарплату.