Кафе та кав’ярні з тваринами досить популярні в країнах Європи та Азії. Особливо багато таких у Японії. Там можна поїсти або випити кави в компанії не лише котиків, а й екзотичних капібар або мініпігів. Україна не відстає від світових трендів, і котячими кафе мешканців великих міст уже не здивуєш. А ось перше кафе зі свинками нещодавно відкрили у столиці. Одесити підхопили ідею, і трохи більше місяця тому в самому центрі міста, у Червоному провулку, з’явилося Hygge Pig Cafe.
Це невеликий заклад на п’ять столиків. Їх могло бути більше, але одну з кімнат зайняли чотири мініпіга, або карликові домашні свині. Їх штучно вивели вчені як декоративних у середині минулого століття, і нині існує кілька порід різного забарвлення та розміру.
Я вже не вперше проходила повз це кафе, і щоразу заглядаючи у вікна, бачила багато людей, але якось не наважувалася зайти. Та цього разу пощастило — один зі столиків був вільним, і я, переступивши загорожу, зайшла всередину, де купа дітлахів повзала по підлозі разом із «господарями». Хрюшки грайливо бігали між ногами відвідувачів і ніжками столів та стільців.
Меню закладу таке ж невеличке, як і саме кафе, і розраховане на дітей, підлітків та молодь: кавові напої та солодощі. На вітрині холодильника розмістилися модні мусові пиріжні, «вічний» торт «Наполеон» і кілька тематичних «поросячих» пряників.
Я замовила айс латте та тістечко у формі шматка сиру.
Айс каву подали у великому важкому кришталевому стакані. На смак вона була традиційною із добре збитою молочною піною. Мусове тістечко готує спеціально для закладу приватний кондитер. Воно виявилось дуже смачним – легким, не солодким, з шматочками груші. В смаку відчувалися й сирні нотки, адже у складі воно містить сир.
У кавʼярні проживає чотири мініпіги – двоє чорних і двоє рябих поросят. Кожен має ім’я: Капучинка, Нурик, Кабачок і П’ятачок, їхній вік — 2–4 роки. За ними доглядають власники кав’ярні, які регулярно перевіряють їхнє здоров’я у ветеринара.
На стійці бара стоять правила спілкування з тваринами, і власники ретельно слідкують, щоб ці правила не порушували, адже говорять, що хтось постійно намагається нагодувати тварин.
Поки я смакувала, поросята пішли відпочивати до своєї кімнати. Це їхній особистий простір – у куточку є крісло-мішок, надувний басейн, миски з їжею, водичкою, іграшки та туалет (виявляється, вони не гірше, ніж котики, пристосовуються до лотка).
Взагалі в кавʼярні надзвичайно чисто і не пахне, а поросята виглядають здоровими та щасливими. Однозначно, сюди не варто заходити тим, хто не відчуває розчулення від спілкування з хрюкаючими чотирилапими і вважає, що місце поросят у хліву або на тарілці. Всім іншим хрюші подарять масу позитивних емоцій на додаток до смачної кави та десертів.
Науковці з коледжу ветеринарної медицини при Корнелльському університеті (Ітака, США) з’ясували, що взаємодія з тваринами позитивно впливає на здоров’я: вона сприяє зниженню тиску, полегшує головний біль і зменшує ризик проблем із серцем.
Крім того, тематичні кафе з тваринами не лише тішать відвідувачів, а й допомагають знайти дім багатьом чотирилапим. Також вони сприяють зміні упередженого ставлення до деяких видів тварин.
Раніше ми розповідали, чим дивує найстаріший заклад одеського курорту.