Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Пряники з Харківщини внесли до нематеріальної спадщини України (фото)

Пряники з Харківщини внесли до нематеріальної спадщини України (фото)
Об'єктив • 13 переглядів • 1 хв читання

До Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини внесли традицію випікання різдвяних пряників на Слобожанщині. Про це повідомляє міністерство культури України та стратегічних комунікацій України.

«Вона побутує в громадах Полтавської, Сумської та Харківської областей, об’єднаних спільною історико-культурною традицією, подібною рецептурою, технологією приготування, формами, оздобленням і символікою», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цю випічку готують лише раз на рік у період різдвяних свят, переважно в родинному колі або разом із сусідами й друзями.

Пряники мають локальні назви — «панянки», «барині», «баришні», «коники», «вершники», «пташки».

Зокрема, у Богодухівському районі різдвяна випічка має загальну назву — пряники. Їх випікають у формі півників чи зірочок. Основний малюнок по всій поверхні — завитки, а процес розмальовування подекуди називають «квітчати», «мережити». Розмір випічки — приблизно від 15 до 40 см.

«Цікаво, що дівчаткам дарують пряники у вигляді фігурок панянок, що символізує жіночність і добробут, а хлопчикам — коників, як символ мужності та сили. Інші фігурки не мають особливого розподілу. При цьому найбільша та найгарніша випічка призначена для хрещеників, а менші за розміром пряники — для інших дітей, наприклад, сусідів», – розповіли у міністерстві.

13