Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Президент підписав закон про реформу АРМА

Президент підписав закон про реформу АРМА
КИЇВВЛАДА • 4 переглядів • 1 хв читання

Президент України Володимир Зеленський 27 липня 2025 року підписав закон щодо реформи Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Це важливий крок для виконання наших зобов’язань в межах програми Ukraine Facility, яка є ключовою для отримання фінансової допомоги ЄС.

Про підписання закону КВ дізналася з повідомлення Президента України Володимира Зеленського та картки проєкту закону на сайті Верховної Ради.

Зокрема Президент повідомив, що мав розмову з Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. 

“Поінформував, що Україна продовжує реалізацію необхідних реформ для отримання фінансової допомоги в межах механізму Ukraine Facility. Сьогодні підписав закони про реформу АРМА та факторинг. Урсула відзначила прогрес у виконанні відповідних індикаторів.”, – написав Володимир Зеленський.

На сайті ВР у картці закону 12374-д вказано, що документ повернуто з підписом Президента 21 липня 2025 року.

Закон “про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення інституційної спроможності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та вдосконалення механізмів управління активами”  було прийнято народними депутатами 18 червня цього року. Водночас на підпис Президенту його відправили тільки 15 липня.

Закон про реформу АРМА один із важливих кроків для виконання зобов’язань України в межах програми Ukraine Facility, яка є ключовою для отримання фінансової допомоги ЄС. У

Як свого часу інформували у Мінюсті, законом, зокрема, впроваджуються нові вимоги до голови агентства; оновлення процедури відбору керівника Агентства; обов’язковий незалежний аудит діяльності Агентства; публічний відбір управителів активів за прозорими процедурами, а також контроль підзвітність на всіх етапах управління активами.

Нагадаємо, 25 липня цього року стало відомо, що згідно з the Ukraine Facility до кінця березня 2025 року Україна мала виконати 16 контрольних показників, але виконаними було визнано тільки 13 реформ. З трьох залишених без виконання реформ одна стосується децентралізації, ще одна — оновлення законодавства про АРМА, а третя — процедури добору суддів до Вищого антикорупційного суду. Відповідно чергова допомога буде надана у меншому обсязі, ніж планувалося.

Читайте: Україна не виконала 3 з 16 реформ для отримання повного траншу допомоги Ukraine Facility

4