Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Повітряна тривога: чи можуть не пустити в укриття мешканців «не зі свого будинку»

Повітряна тривога: чи можуть не пустити в укриття мешканців «не зі свого будинку»
ZN.UA • 9 переглядів • 1 хв читання

В Україні введений воєнний стан, тривають бойові дії та лунають сирени повітряної тривоги. Бувають ситуації, що під час повітряної тривоги можуть відмовити у доступі до укриття мешканцям «не зі свого будинку». У Мін'юсті розповіли, чи законною буде така відмова.

У відомстві пояснили, що всі люди мають право на безперешкодний цілодобовий доступ до укриттів. Так, відмовити у доступі до укриття не мають права.

У Мін'юсті підкреслили, що об’єкти фонду захисних споруд мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення, що передбачає: забезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до об’єктів фонду захисних споруд під час оголошення сигналів і повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, а також створення умов для життєдіяльності населення, яке укривається в таких спорудах (Абзац шостий пункту 3-1 Постанови КМУ від 10 березня 2017 р. № 138 «Деякі питання використання об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту»).

Посадові особи, які не забезпечили доступ людей до захисних споруд, то вони можуть бути притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Адміністративна відповідальність:

У Мін'юсті додали, що у випадках вчинення таких дій право складати протоколи та розглядати справи про такі адміністративні правопорушення надаються Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

«У разі, якщо недопуск або неналежний стан укриття призвів до травм чи загибелі людей під час повітряної тривоги, передбачене покарання — позбавлення волі на строк від 3 до 8 років», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, яких правил слід дотримуватися під час перебування в укритті з тваринами.

9