Внутрішньо переміщені особи, які евакуювалися з небезпечних територій, мають можливість безкоштовно отримати житло. Окрім цього, їм доступна допомога у працевлаштуванні. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку громад та територій.
Після виїзду з небезпечних територій громадяни України повинні оформити довідку внутрішньо переміщеної особи.
Зробити це можна, звернувшись до органу соціального захисту населення, уповноваженої особи у територіальній громаді, центру надання адміністративних послуг за місцем тимчасового перебування або шляхом подання заявки через портал чи мобільний застосунок «Дія».
Оформлення довідки дає можливість отримати щомісячну державну грошову допомогу: 3 тисячі гривень — для осіб з інвалідністю та дітей, 2 тисячі гривень — для інших категорій осіб.
В Україні продовжують діяти державні сервіси з пошуку безкоштовного житла для внутрішньо переміщених осіб — зокрема, «Прихисток» та «Допомагай». У межах програми «Прихисток» скасовано вікові обмеження — відтепер надати прихисток переселенцям може будь-який громадянин.
Крім того, розширено коло осіб, які мають право на компенсацію за розміщення ВПО. До нього увійшли не лише державні й комунальні підприємства, а також юридичні особи, фізичні особи-підприємці, релігійні організації та інші суб’єкти. Сума компенсації становить 900 гривень на кожну розміщену особу.
Водночас ця компенсація не враховується як дохід під час нарахування житлової субсидії.
Першочергове право на отримання прихистку та допомоги надається багатодітним родинам, сім’ям з дітьми, вагітним жінкам, особам з інвалідністю, людям пенсійного віку, а також громадянам України, чиє житло було зруйновано або стало непридатним для проживання через війну.
Центри зайнятості надають допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у пошуку роботи. Для отримання консультації можна звернутися на гарячу лінію Державної служби зайнятості України за номером 0 800 337 020 або скористатися чат-ботом у Telegram.
Роботодавцям, які працевлаштовують переселенців, передбачена компенсація у розмірі 6500 гривень за кожного працевлаштованого.
Подати заяву на отримання компенсації можна не раніше ніж через сім календарних днів після офіційного працевлаштування. Документи подаються до центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця одним із способів:
Внутрішні переселенці можуть отримати гуманітарну допомогу та речі першої необхідності через портали “єДопомога” та “Співдія”.
На цих платформах можна залишити відповідний запит, після чого найближчим часом буде надано необхідні товари та продукти харчування.
Також переселенці мають можливість звернутися за консультацією до представництва міжнародної благодійної організації “Карітас Україна” за телефоном +38 (067) 374-91-90 щодо отримання допомоги.
Раніше ми писали, безкоштовні ліки та медична допомога для ВПО: як отримати.
Також ми писали, допомога для переселенців 2025: про які 9 пільг для ВПО варто знати.
Категорія: Новини Дніпра, Україна