Аналітики дослідили основні тенденції на ринку нерухомості столиці. Протягом червня середня вартість квартир на вторинному ринку нерухомості практично не змінюється. Водночас кількість пропозицій зросла, а попит серед мешканців столичного регіону впав. Найдорожчі квартири традиційно продають у Печерському районі, найдешевші — у Деснянському.
Про це, як дізналася КВ, ідеться в дослідженні DIM.RIA.
Експерти з’ясували, що порівняно з травнем кількість пропозицій на ринку продажу вторинного житла у Києві зросла на 20%, в області — на 7%. Проте попит серед мешканців столичного регіону знизився на 8%.
Вартість житла на вторинному ринку Києва традиційно залишається найвищою порівняно з іншими обласними центрами України. Станом на зараз середня ціна однокімнатної квартири у столиці становить 93 274$, а в регіоні — 44 074$. Аналітики також порівняли середню вартість однокімнатної квартири у червні 2024 та 2025 року, де виявили, що ціни у столиці зросли на 6%, в області — на 4%.
Водночас ціни на двокімнатні та трикімнатні квартири в регіоні залишаються практично незмінними. У Києві середню вартість двокімнатних оцінили у 111 984$, трикімнатних — у 157 021$. У Київській області ціна майже вдвічі менша: двокімнатні — 66 157$, трикімнатні — 80 130$.
Що стосується Києва — житло у Печерському районі традиційно залишається найдорожчим. Наприклад, однокімнатна квартира на Печерську в середньому коштує 140 236$, двокімнатна — 141 142$, а трикімнатна — 213 263$. Найдешевша нерухомість знаходиться у Деснянському та Святошинському районі.
Нагадаємо, у столиці під питанням збереження старовинної будівлі – садиби Самсона Стрельбицького (1819 року) у пров. Музейному, у якій в 80-х роках минулого століття працював громадський діяч і політик В’ячеслав Чорновіл. Власник споруди – ТОВ “Київторгремпроект” – збирається знести її та побудувати там висотний офісний центр (орієнтовно 8-10 поверхів). Проти цієї забудови активно виступає громадськість Києва. Столичні пам’яткоохоронці вимагають надати даній будівлі та розташованим біля неї підвалинам охоронний статус (вже подали відповідне клопотання до КМДА), цю ініціативу підтримують і у Мінкульті. Мешканці сусідніх житлових багатоповерхівок, у свою чергу, побоюються пошкодження своїх будинків, а також вказують на те, що ущільнююча забудова призведе до численних незручностей, через що кілька років тому громадяни вже судилися з забудовником. Офіційний власник “Київторгремпроекту” Олександр Берба є партнером відомого підприємця Михайла Бродського.
Читайте: Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл