У Дніпрі вже півтора року працює унікальне місце — психологічний простір «Прожити». Тут кожен, хто потребує підтримки, може прийти, виговоритися, знайти розуміння й внутрішню силу рухатись далі. У часи, коли війна залишає невидимі рани, це місце стало справжнім прихистком для тисяч людей, пише «Наше місто».
Простір виник не як чергова ініціатива, а як відповідь на глибокий біль — особисту втрату в родині його засновниці. У 2023 році Дар’я Чижик разом з мамою Катериною Чижик втратили найдорожчого — чоловіка і вітчима Михайла Чумаченка, підполковника Сил спецоперацій з позивним «Майстер». Він загинув у ДТП дорогою із зони бойових дій, де захищав країну з 2014 року.
«Після того як загинув мій вітчим, мама втратила свого коханого, то простір став такою рятувальною шлюпкою і проектом, який надихнув нас продовжувати жити й допомагати іншим. Мама горить цією справою, і те, що врятувало її — тепер рятує інших», — ділиться Дар’я.
Сьогодні Катерина Чижик — керівниця простору та голова ГО «Спільно Ти». Саме її особистий шлях перетворення болю в силу став основою для створення «Прожити» — простору, де допомагають прожити кожному, хто цього потребує.
За півтора року роботи простір відвідали понад 5 тисяч людей. Тут працюють досвідчені психологи з багаторічною практикою, зокрема ті, хто допомагав українцям ще з 2014 року. Усі послуги — безкоштовні та конфіденційні.
«Ми не обмежуємо кількість сеансів. Людина отримує стільки, скільки потрібно для стабілізації. Працюємо з будь-якими запитами — від тривожності до глибокої травми», — пояснює команда простору.
Простір об’єднав три організації:
Саме завдяки їхній синергії з’явилася можливість створити місце, де кожен отримає якісну, професійну підтримку — незалежно від віку, статусу чи форми травми.
Команда простору готується до нової хвилі викликів після завершення війни. Вони впевнені: попереду — ще більше запитів на психологічну допомогу.
«Повернуться ветерани, родини загиблих, діти з втратами. Тільки тоді багато хто зможе дозволити собі впасти і попросити про допомогу. Ми хочемо бути готові зустріти цих людей», — кажуть у «Прожити».
Простір «Прожити» — це не просто про психологію. Це про турботу, людяність, і те, що після втрати можна не просто вижити, а знову повноцінно проживати життя. І саме в цьому сенсі — сила цього місця.
Нагадаємо, Центр ментального здоров’я у Дніпрі: хто може звернутися і як це зробити.
Категорія: Відео, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Дніпро, Допомога, Здоров'я