Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Після університету — готовий фахівець: EDS Ukraine та НТУ “Дніпровська політехніка” відкрили R&D-лабораторію для підготовки молоді до реальних проєктів

Після університету — готовий фахівець: EDS Ukraine та НТУ “Дніпровська політехніка” відкрили R&D-лабораторію для підготовки молоді до реальних проєктів
dp.informator.ua • 0 переглядів • 1 хв читання

Національний технічний університет “Дніпровська політехніка” разом з EDS Ukraine відкрили аудиторію R&D. Тепер студенти мають змогу використати сучасні технології у вивченні галузі енергетики в стінах університету. А після — пройти практику та стажування, й зробити перші професійні кроки у команді EDS Ukraine. 

Хочемо зазначити, що перша співпраця Національного технічного університету “Дніпровська політехніка” та EDS Ukraine відбулася ще у 2018 році. Партнери також мають спільні плани щодо реалізації нових проєктів.

“Це унікальне явище в системі освіти України та бізнес-освіти. Ми маємо честь на теренах НТУ “Дніпровської політехніки” відкривати R&D-лабораторію у співпраці з також далеко не пересічною компанією EDS Ukraine. Не пересічною з багатьох факторів. Зокрема, це високотехнологічний бізнес, який розвивається в галузі енергетики, точніше — електроенергетики. Компанія EDS Ukraine — це потужна, сучасна, компанія яка представляє Україну на світових, складних, непростих конкурентних ринках. Ми маємо можливість на рівні бакалаврату, від першого курсу, занурювати студентів у сучасний енергетичний цифровий світ. Що це дає? Переваги на ринку роботодавця. Наш студент Дніпровської політехніки вже з першого курсу бачить те, що є в реальному світі, що працює в реальній енергетиці”, — Олександр Азюковський, ректор НТУ “Дніпровська політехніка”. 

Пан Олександр додав, що технології інколи розвиваються настільки швидко, що ставлять перед фахівцями несподівані виклики, які потребують негайних рішень. Студенти НТУ “Дніпровської політехніки” можуть отримати доступ до інноваційних технологічних рішень, у тому числі з міжнародним компонентом, завдяки потужному науковому потенціалу та професійному кадровому супроводу.

“Навчання в НТУ “Дніпровській політехніці” дало мені теоретичний фундамент, а EDS Ukraine — можливість спробувати все на практиці в реальних умовах. Приємно бачити, що компанія підтримує і студентів, і сам університет. Розвиває, допомагає готувати кадри, які дійсно потрібні зараз”, — розповів студент “Дніпровської політехніки” Ілля Сухін. 

Аудиторія вже оснащена сучасною Smart-системою керування сонячною електростанцією та установкою зберігання енергії, інтегрованою в єдиний комплекс. Водночас тут встановлено обладнання, на якому студенти опановують діагностику систем електропостачання, електромагнітну сумісність, енергетичний менеджмент, енергоаудит, електромобільність, зарядні станції, новітнє матеріалознавство та неруйнівний контроль. З лабораторії здійснюється диспетчеризація університетської гібридної Smart Grid-системи, інтегрованої з технологіями штучного інтелекту та аналітики великих даних. 

Крім того, розвивається навчальний полігон для підготовки інсталяторів сонячних електростанцій і будівництва об’єктів, а також проводяться маркетингові дослідження актуальних напрямів електроінженерії та суміжних сфер. Цей простір дає можливість компанії-роботодавцю тісно взаємодіяти з університетом і студентами, інтегрувати навчальні програми та швидко готувати фахівців, які можуть працювати на підприємстві вже з першого дня.

Завдяки міждисциплінарній співпраці всіх факультетів НТУ “Дніпровської політехніки” та групи компаній EDS Ukraine створюється цілісна екосистема, що дозволяє студентам набувати комплексних практичних навичок, необхідних у їхній професійній діяльності.

“Ми намагаємося перевести процеси адаптації у стіни університету. Наприклад, коли я навчався 25 років тому, я не міг і мріяти про такі умови для того, щоб можна було працювати з реальними об’єктами. Наша мета, щоб студент одразу розумів, з чим він буде працювати, щоб він приходив і все йому було знайоме. Щоб він одразу починав створювати додану вартість і заробляти. Студенти, які навчалися за такою моделлю (мається на увазі дуальна освіта — прим. ред.), зараз є кістяком серцевини інжинірингової компетенції групи компаній. Ті люди, які приходили та починали працювати 5 років тому, зараз є основною інтелектуальною силою та потенціалом групи компаній. Лабораторії допомагають нам усі такі речі створювати. Ми розробили з університетом свої програми навчання, адаптовані під нашу компанію. Ми фінансуємо проведення цих навчань. Ми долучаємо студентів, будуємо екосистему та створюємо інфраструктуру, щоб отримувати готових фахівців. Від цього виграють абсолютно всі: ЗВО, який має можливість реалізовувати свою функцію в інших умовах, та ми, як підприємство, яке має змогу отримувати фахівця, який потім працює в економіці та створює ВВП”, — акцентував Олександр Запишний, власник групи компанії EDS Ukraine.

Студенти вже під час навчання отримують практичні навички у роботі з сучасними технологіями в галузі енергетики — просто в стінах університету. А далі — проходять практику та стажування і роблять перші професійні кроки у команді EDS Ukraine.

“Дуже цінно, що EDS Ukraine підтримує студентів через практики, стажування й програми підготовки кадрів, а також інвестує в Дніпровську політехніку. Тим самим створюючи сучасні умови для навчання. Якщо вас цікавить інженерія чи енергетика, ви не погано розбираєтеся в техніці та розрахунках, починайте з Політеху та доєднуйтесь до команди EDS Ukraine”, — сказав Михайло Щеглаков, студент НТУ “Дніпровська політехніка”.

Також власник групи компаній EDS Ukraine Олександр Запишний розповів, що після відкриття технологічного хабу вони планують перейти до наступного проєкту — створення Digital Substation Lab — лабораторії цифрових підстанцій. Вона забезпечуватиме впровадження принципів інтелектуальних електричних мереж та використання інформаційних технологій в енергетиці.

Але це ще не все, крім цього, попереду ще один масштабний проєкт.

“Далі ми хочемо створити лабораторію трансформаторів. Зараз будуємо підприємство, яке буде їх виробляти, — розповів Олександр Запишний. — Виробництво трансформаторів потребує великої кількості кваліфікованих кадрів. Це ціла програма, яка буде спрямована на створення, по суті, команди з нуля.

Ми фінансуємо проведення цих навчань, беремо участь у їх розробці, долучаємо студентів, створюємо екосистему та інфраструктуру й отримуємо готових спеціалістів. Від цього виграють абсолютно всі: ЗВО, який має можливість реалізовувати свою функцію в інших умовах, та ми, як підприємство, яке має змогу отримувати фахівця, що потім працює в економіці та створює ВВП”, — додав власник групи компаній EDS Ukraine.

“Поєднання крутого бізнесу — складного та високоінтелектуального — з талановитим менеджментом Олександра Запишного разом із командою Dniprotech формує траєкторію успіху”, — підсумував Олександр Азюковський.

EDS Ukraine — це інжинірингово-інвестиційна група. Вона проєктує, будує та інвестує в енергетичні об’єкти. До команди приєдналося понад 500 професіоналів. І за 15 років їм вдалося реалізувати в Україні понад 3000 проєктів, зокрема в традиційній та альтернативній енергетиці, енергоефективній нерухомості.

НТУ “Дніпровська політехніка” заснований у 1899 році, це провідний технічний університет регіону та один із ТОП-3 в Україні. Готує фахівців для енергетики, інженерії, IT, економіки, управління, медіа та інших напрямів з акцентом на практику та інновації. Підтримує дуальну освіту, даючи студентам змогу працювати й отримувати зарплату під час навчання, зокрема, в таких компаніях як EDS Ukraine. Активно розвиває напрями відновлюваної енергетики, робототехніки, електротранспорту та смарт-мереж. Має міжнародні партнерства.

Більш детальну інформацію про EDS Ukraine ви знайдете:

А про НТУ “Дніпровська політехніка” тут: 

0