Вкрай актуальні знання у наш тривожний воєнний час: педагогічним працівникам закладів освіти Дніпра розповідають про ризики, які несуть вибухонебезпечні предмети, та надають корисні знання про те, як правильно поводитися у разі їх виявлення.
Серію тренінгів організував Департамент гуманітарної політики міської ради Дніпра, а важливими знаннями діляться представники міжнародної гуманітарної організації The HALO Trust в Україні, яка зокрема займається обстеженням, розмінуванням територій та знешкодженням небезпечних предметів.
Загалом участь у заняттях, які проходять у комфортному просторі “Освітня траєкторія”, візьмуть близько 600 педагогів, зазначає Маргарита Яворенко, начальник відділу підвищення кваліфікації Комунальної установи “Центр професійного розвитку “Освітня траєкторія” міської ради Дніпра.
“Головні моменти нашої лекції – що робити людині, якщо вона побачила якийсь небезпечний або підозрілий предмет, як розпізнати, чи є певна територія небезпечною, на що треба звертати увагу”, – пояснює Катерина Дуліна, керівниця групи з мінної з мінної просвіти представництва міжнародної гуманітарної організації The HALO Trust в Україні.
Фахівці зазначають: через вороже вторгнення ситуація із вибухонебезпечними предметами в Україні – вкрай складна. На територіях, наближених до зони бойових дій постійно виявляють міни різних типів, у населених пунктах знаходять гранати тощо. Вибухонебезпечні елементи можуть потрапляти у населені пункти через атаки ворожих дронів тощо.
– У місті Дніпро, на жаль, є велика кількість вибухонебезпечних знахідок, – зазначає Катерина Дуліна. – Такі предмети знаходять у сміттєвих баках, виловлюють у водоймах: приміром, нещодавно рибалка виловив гранати….
Фахівчиня показує педагогам кілька фото, на яких – нібито мирні зелені лісові галявини. Однак посеред трави та листя можуть знаходитися міни, ручні гранати або інші смертельно небезпечні предмети. Причому – помітити їх вкрай важко для недосвідченої людини.
Дійсно, вірно оцінити небезпеку можуть фахівці, для цивільної людини – це достатньо складно. Тож головне правило безпеки у наш час – ніколи не торкатися, не переміщувати, не брати руками жоден невідомий предмет, який може бути вибухонебезпечним.
– Якщо вони десь впали, вдарились, лежать, це не означає, що вони зламалися. Вони залишаються активними і вони можуть спрацювати в будь-яку мить, – пояснює Катерина.
Приміром, маленький металевий стрижень, знайдений десь на вулиці, може зацікавити дитину своїм блиском та формою, однак насправді це – вибухонебезпечний предмет.
“Варто зробити акцент саме на боєприпасах маленького розміру, – пояснює Катерина. – Зокрема – це доволі розповсюджені детонатори-запали до гранати. Це складова частина боєприпасу, яка активує основний заряд. Вони досить малі, але досить чутливі. Всередині теж є невелика кількість вибухонебезпечної речовини. І взаємодія людини з таким предметом може призвести до вибуху”.
Тож пильність та обачність – головне правило для усіх в наш час. А педагоги можуть передати ці важливі настанови дітям, з якими постійно працюють, та їх батькам.
Освітяни з великою увагою слухають фахівців з міжнародної гуманітарної організації The HALO Trust в Україні та з цікавістю дізнаються про правила безпеки щодо вибухонебезпечних предметів:
“У наш час це дуже актуальне питання, – зазначає Валерія Тополь, яка працює вихователем у закладі дошкільної освіти Дніпра. – Вважаю, про це мають знати взагалі усі мешканці України. А тим більше – педагоги, які працюють з дітьми і несуть дуже велику відповідальність”.
Зі свого боку представники міжнародної гуманітарної організації The HALO Trust в Україні висловили вдячність за можливість проводити заняття та ділитися вкрай важливими знаннями саме із педагогами:
“Хочемо подякувати за допомогу Департаменту гуманітарної політики, “Освітній траєкторії” – вдячність за можливість у комфортних умовах розповідати важливу інформацію”, – зазначила Катерина Дуліна.
Категорія: Важливо, Війна, Влада, Новини Дніпра, Освіта, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Війна, Головне, Дніпро, Новини Дніпра