Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Пенсія на горизонті: як діяти роботодавцю, коли працівник досяг пенсійного віку

Пенсія на горизонті: як діяти роботодавцю, коли працівник досяг пенсійного віку
ZN.UA • 6 переглядів • 1 хв читання

Українці отримують пенсії та інші соціальні виплати. Відповідно до законодавства, пенсія за віком призначається особам, які досягли 60 років і мають достатній страховий стаж. У Головному управління Пенсійного фонду України (ПФУ) в Луганській області розповіли, що має зробити роботодавець, коли працівник досягає пенсійного віку.

У ПФУ зазначили, що страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Облік страхового стажу за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку здійснюється на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

«У 2025 році, страховий стаж має бути не менше ніж 32 роки. Питання підтвердження страхового стажу може стати одним з ключових при призначенні пенсії, так як від цього залежить дата виходу на пенсію та розмір призначеної виплати», – йдеться у повідомленні.

З метою своєчасної підготовки та подання документів працівника для призначення пенсії органи ПФУ заздалегідь повідомляють страхувальників про працівників, які досягнуть 60-річного віку у наступному кварталі та надають загальну інформацію щодо подання документів для призначення пенсії.

Страхувальник має не пізніше ніж за місяць до того, як особа досягне пенсійного віку повідомити її та вжити заходів для підготовки необхідних документів для призначення пенсії.

Такими заходами мають бути, зокрема:

У ПФУ додали, що якщо трудової книжки або відповідних записів у ній немає, стаж роботи встановлюють на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

«У цьому разі стаж підтверджують документами, визначеними в Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», – резюмували у Фонді.

Нагадаємо, куди треба звертатися віськовим для призначення пенсійних виплат.

6