Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни

Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
КИЇВВЛАДА • 6 переглядів • 1 хв читання

У вирі щоденних випробувань, які несе війна, людина шукає додаткової опори, засобу відволіктися та розвантажитись. Для Олексія Свєтлакова, 49-річного оператора-навідника БпЛА з аеророзвідки «Сталевої Сотки», такою опорою стала творчість. Його історія — це розповідь про те, як талановита особистість може не тільки виконувати бойові завдання, а й активно займатись своїми різноманітними хобі у вільний час, перетворюючи особистий простір на осередок мистецтва, натхнення та розваги.

Олексій народився ще у совєтській росії (рсфср), але у дворічному віці матуся перевезла його в Україну – в Сіверськодонецьк (до 2024 року – Сєвєродонецьк). Тут Олексій виріс і сформувався як професіонал. Працював на місцевому телеканалі СТВ, де створював молодіжну программу «Телепатія», паралельно здобував журналістську освіту в ХНУ ім. Василя Каразіна, грав у рок-гуртах ти виступав на різноманітних музичних фестивалях.

У 2006 році Олексій переїхав до Києва працювати відеодизайнером у пост-продакшн студії. Тут розпочався новий етап його життя із зануренням у творчість з використанням найсучасніших технологій. Трохи згодом перейшов вже на фріланс і став вільним художником у світі відео продакшену повного циклу. Фото- та відеозйомка, режисура монтажу, 3D/2D-графіка, моушн-дизайн, анімація та звукорежисура – такий  широкий спектр навичок став не лише його професійним інструментарієм, але й засобом для персонального самовираження.

Взагалі, Олексію подобається поєднувати хобі з  професійною діяльністю. Ще до війни він активно вів свій канал на YouTube, знімаючи кліпи, рок-фестивалі в Україні, репортажі з виставок та експериментував з анімацією.

Найбільш вражаючою частиною лайф-сторі Олексія у своєму підрозділі є «Шершень» – створений нещодавно арт-клюб для культурного відпочинку та психологічного розвантаження. За місяць Олексій власноруч перетворив захаращене сміттям приміщення на функціональний простір. Студія оснащена майже всім необхідним: повний набір музичних інструментів для бажаючих пограти живу музику, великий екран для сінефілів, відеоігри, обладнання для любителів майструвати своїми руками.

«Хобі – це важлива частина мого життя, – зазначає Олексій. – А зараз, під час війни, тим більше. Саме творчість допомагає сублімувати свої негативні емоції у корисну та прийнятну форму, а іноді і у щось неочікувано креативне. До того ж, це чудовий засіб медитації».

На підтвердження своїх слів Олексій показав свою нову анімаційну роботу про Шустрика – дрона, що працює на фронті. Відео майже готове і невдовзі його можна буде переглянути вже на новому YouTube-каналі, створеному спеціально під цикл таких анімацій.

Досвід Олексія Свєтлакова – це яскравий приклад того, як мистецтво може бути не лише способом самовираження, а й потужним інструментом для психологічної стійкості в умовах війни. Арт-клюб «Шершень» став справжнім островом творчості, функціонуючим посеред суворих реалій фронту,  і свідченням незламності духу та віри в те, що навіть у найтемніші часи можна знаходити світло, створюючи його власноруч.

Ознайомитися з творчістю Олексія можна за посиланням:

https://youtube.com/@creativeslab

Підтримати Олексія та його побратимів:

https://send.monobank.ua/jar/8dMc4rJSpp

Про воїнів Сталевої Сотки: Командир розвідроти 100 омбр Максим Іващенко: “Війна змінилася, і ми повинні динамічно вдосконалюватись та відповідати адекватно”

Фото: надані 100 омбр, колаж КВ

6