Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Оновлюють трамвайну колію: у Дніпрі проінспектували створення першого інклюзивного маршруту за проєктом «Рух без бар’єрів»

Оновлюють трамвайну колію: у Дніпрі проінспектували створення першого інклюзивного маршруту за проєктом «Рух без бар’єрів»
dp.informator.ua • 5 переглядів • 1 хв читання

Представники обласної та міської влади разом з амбасадорами флагманського проєкту «Рух без бар’єрів» проінспектували, як триває облаштування першого інклюзивного маршруту у Дніпрі. Наразі модернізують трамвайні колії. Завершили її першу ділянку.

Про це Інформатор повідомляє із посиланням на пресслужбу Дніпропетровської ОВА.

«Це не просто ремонт колії, а інвестиція у доступне місто, в якому всі мешканці та гості, незалежно від фізичних можливостей, можуть вільно пересуватись. Дніпро готується до запуску сучасних низькопідлогових трамваїв, які надійдуть уже наприкінці 2025 року. Вони дадуть змогу людям старшого віку, з інвалідністю, батькам із візочками та військовим після поранень комфортно користуватись громадським транспортом без бар’єрів», – наголосила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Вона додала, що загалом облаштують понад 1000 метрів нової колії та сучасну посадкову платформу біля ЦУМу.

«Раніше ми частково опрацювали цю локацію. Оновлена вулиця Короленка вже враховує основні вимоги безбар’єрності. Проводимо заміну трамвайної колії. Важливу увагу приділяємо також перехрестям. Будемо рухатися системно. Аби об’єднати окремі об’єкти в єдиний маршрут», – зазначив головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.

Адаптована транспортна інфраструктура стане частиною першого безбар’єрного маршруту у Дніпрі. Він пролягатиме від площі Соборної через проспект Дмитра Яворницького до залізничного вокзалу.

Амбасадор проєкту «Рух без бар’єрів» Тимофій Мишаков пересувається на кріслі колісному. Ветеран отримав поранення на Донеччині ще у 2019 році. Тримав позиції, там «зловив» кулю ворожого снайпера. Вона пошкодила хребет.

«Буває складно пересуватися містом. Іноді потрапити до магазину непросто. Сьогодні я проїхав модернізованим перехрестям – доволі комфортно. Початок покладений і це дуже добре. Сподіваюсь, що більше позитивних змін попереду», – поділився враженнями Тимофій Мишаков.

«Впевнений, проєкт розвиватиметься. Роботи чимало. Адже пристосованими мають бути все – від тротуарних доріжок до вхідної групи різних закладів, транспортна сфера», – додав амбасадор проєкту «Рух без бар’єрів» Петро Печерний.

«Рух без бар’єрів» – державний флагманський проєкт. Його втілює Міністерство розвитку громад та територій в межах ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Пілотними визначені 15 населених пунктів: Київ, Дніпро, Одеса, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, Опішня та Калуш. У кожному з них створюють інклюзивні маршрути.

5