Як ми вже зазначили, основні корпуси Привозу сильно пошкоджені або вщент згоріли. Але по периметру ще трохи жевріє торгівля. Ті лічені продавці, чиї товар та торгові місця не постраждали, пробують відновити торгівлю. Але таких небагато.
Заступниця головного редактора “Одеського Життя” Юлія Котляр побувала на Привозі після обстрілу, та бачила наслідки російського удару на власні очі.
Вона розповідає, що зараз торговці власноруч зайняті розбором завалів та спробами врятувати залишки товару. І це при тому, що подекуди димляться зруйновні стіни, які продовжують гасити пожежники.
– Тут дуже небезпечно, я йду, а поряд зі мною випадає скло, – розповідає Юлія.
Побував на місці й наш фотокореспондент, який задокументував свідчення чергового злочину росіян проти українців.
Юлія Сущенко, кулінарна експертка, яка водить Привозом екскурсії, розповідає у своєму пості у Фейсбуці, що відомий на весь світ ринок вже палав в 1902 році.
Тоді Одеса боролася зі спалахом чуми, яка пішла саме звідти через велику кількість пацюків, які жили під деревʼяними настилами та в так званих шалашах – маленьких деревʼяних магазинчиках. Це був єдиний період в історії Привозу, коли торгівлю перевели на Куликове поле, а ринок закрили.
І ось велика пожежа на Привозі сталося вдруге, 24 липня 2025 року. Спричинила її атака російських дронів. Від полум’я найбільше постраждала історична частина базару – Фруктовий пасаж.
– Фруктовий пасаж, що ми бачимо на фото – збудований 1910 -13 роках архітектором Федором Нестурхом – єдина будівля Привозу яка збереглася з тих часів. Про трепетне відношення одеситів до цього пасажу свідчить той факт, що його відстояли від зносу у вісімдесяти, під час великоі реконструкціі, коли були знесені старі рибні ряди та інші павільйони, – написала Юлія Сущенко.
Вона додала, що за всю двохсотрічну історію Привозу можна порахувати на пальцях дні, коли Привоз не працював і це були по справжньому найстрашніші дні. І дата 24 липня 2025 року є одним з таких днів.