Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Новий правопис чи помилка: як правильно казати – «їду до Львова» чи «до Львову»

Новий правопис чи помилка: як правильно казати – «їду до Львова» чи «до Львову»
Zaxid.net • 4 переглядів • 1 хв читання

Українці досі звикають до змін після запровадження нового правопису. Як правильно говорити про подорож: їду до Львова чи до Львову, Лондона чи Лондону, Парижа чи Парижу? Якщо ви вагаєтесь, як правильно відмінювати назви населених пунктів, тоді розберімось разом.

Згідно з новим українським правописом, деякі назви населених пунктів можуть мати паралельні форми в родовому відмінку однини: закінчення -а (-я) та -у (-ю). Зокрема, йдеться про такі населені пункти: Амстердам, Гомель, Ліверпуль, Лондон, Мадрид, Париж, Чорнобиль.

Закінчення -а (-я) та -у (-ю) має розрізнювальну функцію в деяких іменниках: Алжира, Рима, Туніса (місто) і Алжиру, Риму, Тунісу (країна), Нью-Йорка (місто) і Нью-Йорку (штат).

Закінчення -у (-ю) є у складених назвах населених пунктів, другою частиною яких є іменник, що має в родовому відмінку закінчення -у: Давидового Броду, Зеленого Гаю, Кривого Рогу, Часового Яру, Широкого Лану та ін.

Правопис чітко визначає перелік населених пунктів, закінчення яких має бути -а (у твердій та мішаній групах), -я (у м’якій групі). На ці змінили звернула увагу й Асоціація українських редакторів.

Раніше ZAXID.NET також пояснював, як правильно писати за новим правописом:

За тегом «українська мова» можна знайти поширені помилки, поради та правила написання слів, згідно з новим правописом.

4